Reklam
Bugun...
CEMAAT VE TİCARET

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Sonra hükümete darbe!

     Türkiye’de Cemaat lideri olacaksa Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez başkanımız gibi liderimiz olmalı, benim liderim odur.

      Hemen her ilde müftülüklerde Diyanet Yayın Evi var, yeni yayın evine gerek yok, dini kitap gerekse bize burası yeter! İlimizde Cemaatin imamı müftümüz, görevinin başında. Mahalle imamımız ise caminin imamı bu bize yeter başka cemaat aramaya gerek yok.

      Dinimizi öğreneceksek hocalarımız bize yeter...

      43 dernek, 5 holding, 200 aşkın ayrı sektörde şirket ve müthiş bir para trafiği, yetmez, kermesler, himmet paraları ve sonunda hükümette isyan ve darbe girişimleri.

      Lütfen biraz okuyalım, en azından yakın tarihimizi bilelim 200 yıllık tarihimize iyi bakalım oynanan oyunları görelim. Yakın tarihimizde komşularımıza bakın aynı oyun.

      Başımızı kaldırıp komşularımıza bakalım: Saddam Hüseyin’in Ankara’yı vuracak füzeleri vardı. Saddam Füzesi ne oldu? Gazetelerde resmi çıkar televizyonlarda görüntü verilir. O tarihlerde karartma bile yaparak bizi korkutmuşlardı. CİA oyunu idi, bal gibi yuttuk.

      ABD askerlerine İncirlik, Balıkesir, Diyarbakır ve Malatya’da ki havaalanlarını açtık sonuna kadar, ABD ordusu Irak’a girdi. 50 yıllık petrol gelirine el koydu. Resmi rakamlara göre 4.5 milyon, gayri resmi 9 milyon insan öldü. Bir bu kadarı da dünyada göçmen oldu. peki ne çıktı, sadece beşli mavzer, otomatik silah bile yok.

      Haberleri hatırlayın Saddam Hüseyin Diktatördü. Katildi, zalimdi, gazeteler böyle yazıyordu. Peki, zalim olan kim? Katil olan kim? Diktatör olan kim? Petrole kim el koydu?

      ABD’ye buradaki petrol yetmedi: Sonra Libya Lideri Muammer Kaddafiye aynı oyun oynadı. Bugün Libya da petrolleri 50 yıl süre ile ABD ve Fransa’nın oldu.

      Hani Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan söyledi ya: “Onların Suriye’de ki oyunlarını, Irak’da ki oyunlarını, Libya’da ki oyunlarını, Mısır’da ki oyunlarını bozacağız diye, bozmamız gerekiyor. Ümmet Türkiye’nin liderliğini bekliyor. Dünya lideri bizde Türkiye’de herkes bize dua ediyor. Kâbe’de ki Medine’de ki gözyaşı ve dua...

      Aynı oyunu 40 yıl önce Türkiye için planlamış ve Fetö terör örgütü kanalı ile Gezi Parkı, 17-25 Aralık yargı kumpas darbesi girişimi ile denediler. Balyoz, Casusluk davaları ile denediler.

      Tutmaması üzerine Silahlı Darbe ve Irak olmamız için düğmeye basıldı. 40 yıllık proje ortadaydı. Halkımız dik durmasa, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dik durmasa Başbakanımız Binali Yıldırım dik durmasa bugün biz Irak olmuştuk. Suriye olmuştuk. 40 yıllık projelerini 12 saatte ters düz ettik.

     Peki, tehlike bitti mi, bana göre bitmedi. Sadece 40 yıl önce başlanan projenin A planı çöpe gitti. Sırada B planı var, C planı var. Projenin B planı devreye giriyor. Yeni cemaatler hükümette sızıyor.

     Türkiye’de ne kadar cemaat varsa, tamamının ticaret kanalları kapatılmalı, tüm mal varlıklarına el konmalıdır.

     Bize Cemaat lideri olarak Diyanet işleri Başkanımız Mehmet Görmez, Mal varlıkları olarak camilerimiz yeter de artar bile... Kuran Kursları Diyanette, Yurtlar ise Yurt Kura verilmelidir.

     Bugün bakıyorum: hizmet veya Fetullah Gülen cemaatinin boşluğunu diğerleri dolduruyor, boşalan yerlere kendi adamlarını yerleştiriyorlar. Uyanın tehlikeyi görün...

     Peki, 10 yıl sonra yeniden bir darbe ile karşı karşıya kalmayacağımızı kim söyleyebilir bana, Türkiye’de yeni cemaatler iş başında...

     Cemaatin: Yurt, Okul, Hastane, Sigorta, Bankacılık, Turizm, İnşaat, Gıda, Tekstil, Otel ve Pansiyon işletmeciliği gibi 200 ayrı sektörde ne işi var?

     Cemaat dediğimiz unsurlar: Bugün diğer esnaflara yaşama hakkı vermiyor. İnşaat malzemesi alacaksa kendi cemaatinin şirketinden alıyor. Hac ve Umre’ye gidecekse kendi cemaatinin şirketi ile gidiyor. Evine marketten gıda maddesi alacaksa kendi cemaatinin iş yerinden alıyor ve Türkiye’de ayrışım devam ediyor.

     Son 5 yıldan beri cemaatten çektiğimiz yetmez mi?

     Fetullah Gülen cemaati kapandı. Güzel ama yerine 3 ayrı cemaat hızla doldurmaya çalışıyor bunu niye görmüyoruz?

     5-10 yıl sonra yine biri tankları üzerimize sürerse, başımıza bombalar yağdırırlarsa; ah vah diye bağırmayın bugünden bunun tedbirini alınız.

     Cemaat Allah rızası için sohbet yapsın ama ticarete girmesin!

     Para- Makam- Güç insanları bozar, bozulan insanda elindeki güçle kendini kral ilan eder ve bunu bugün yaşıyoruz. 200 yıllık tarihimize baktığımız zamanda görüyoruz.

     Benim cemaat liderim Prof. Dr. Mehmet Görmez!

     Cemaatinin imamı da camii de buda bize yetiyor.

     İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI