Reklam
Bugun...
Bölgemizde dönen dolaplar !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


DEAŞ- IŞID, YPG de PKK ve diğer terör örgütlerini kim kurdu ? CIA !

     Peki bugüne kadar silah ve para gücünü kim verdi ? ABD ve AB ülkeleri..

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını resmen ilan etti. Doğru mu ? yoksa Mesut Barzani’ye enkaz mı bırakmak istiyorlar..?

    İbadi: Etmesine etti de : geride de Musul diye bir şehir kalmamış..!

    Barış getiriyoruz, huzur getiriyoruz diyerek Irak ‘a giren ABD göz yaşı, Cinayetler, 6 milyon göçmen, 3 milyon ölü, 1.5 milyon kadının ırzına geçilerek 5 ayrı parça ırak bıraktı. Bugün Irak diye bir devlet yok !   Sözde Irak Başbakanı sözde diyorum: İbadi, devlet televizyonunda yayımlanan "zafer" konuşmasında, "Musul'un kalbinden zaferi duyuruyorum. Musul'dan ilan edilen hurafe devletinin (DEAŞ) çöktüğünü Musul'dan ilan ediyorum." Diyorda işin doğrusu böyle değil..

    Doğru olan bumu ? yoksa : Mesut Barzani : Bağımsızlık ilan edeceğim demesi üzerine ona şehir bırakmama hesabımı ? yada seni de DEAŞ gibi yok ederiz demek mi ?

     Irak güvenlik güçleri ve halkını kutlayan İbadi, DEAŞ'a karşı mücadelede destek veren ülkelere de teşekkür etti.

     Haçlıların uçakları bombaladı şehir yerle bir oldu.. sonra ün  Irak Başbakanı  "Büyük zaferi, kahraman güvenlik güçleri, yaralı ve şehitler vererek gerçekleştirdi. Diyerek kendini Kahraman ilan etti.

    DEAŞ kuran ABD ve haçlılar yok eden onlar ölen Müslümanlar , Irak başbakanı olduğunu söyleyen adam ise : “ Zaferimiz vahşilik ve terörizme karşı gerçekleşti. Dini merci Ali Sistani ve tüm güvenlik güçlerini kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum. Bu zafer Iraklıların planı ve çabasıyla gerçekleşti. Iraklılar bundan gurur duymalı. Terörle mücadelemizde eğitim, lojistik ve hava saldırısında destek veren tüm ülkelere de teşekkür ediyoruz. Irak bugün önceki dönemlere göre daha homojendir. Önümüzde istikrarın sağlanması, altyapının yeniden imarı ve DEAŞ hücrelerini imha etmek var. DEAŞ'la mücadelemizde birleştiğimiz gibi bu konuda da birleşmemiz lazım." Derken, satır aralarında, Mesut Barzani ye bir enkaz bıraktığını söylüyor..

    Irak da merkezi hükümet veya bölgesel hükümet diye bir şey yok, eli silah tutan terör örgütleri var bu bağlamda : Irak'ın ikinci büyük kenti Musul, Haziran 2014'te DEAŞ'ın kontrolüne geçmişti.

    Havadan – Karadan yapılan savaş sonunda şehir harebeye dönerek taş üzerinde taş kalmadığı görülüyor.. ölen ise Müslümanlar ve Müslüman çocukları..

     Irak ordusu, Peşmerge ve ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleriyle 17 Ekim 2016'da Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması kapsamında doğu yakasına operasyon başlatmıştı. Doğu yakasının yaklaşık 100 gün süren operasyonların neticesinde 24 Ocak'ta tamamen DEAŞ'tan geri alınmasının ardından 19 Şubat'ta da Musul'un batı yakasının kurtarılması için üç cepheden operasyon başlatılmıştı.

    Irak- Suriye de terör örgütleri kan dökmeye devam ederken, D20 Zirvesinde Rusya ve ABD Suriye konusunda anlaştı.. Suriye de parça parça bölündü.. haberiniz olsun..

    Aslında bu ta baştan belli idi.. uzak da görülen köy değildi yakından görülen köydü ama bizim bunun siyasilerimize ve halkımıza anlatamadık..

     Türkiye’nin Suriye de ne işi var diyenlere soruyorum:

      ABD Suriye de ne işi var ?

      İran ‘ın Suriyede ne işi var

      Çin’in Suriye de ne işi var

      Rusya’nın Suriye de ne işi var !

      Bütün bunların Suriye de ne işi varsa : Türkiye ‘nin de o işi var.. yani o bizim işi var !..

      Biz şunu göremiyoruz: ABD CIA ile 40 yıl önce FETÖ kurdu, yetmedi, Türkiye diz çöktürmek için 1984 de PKK kurdu.. yetmedi , DEAŞ, IŞID ,YPG de kurdu..

      Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin : altını oyan Muhammed Keszani görmeden, Meydan okuyordu ya buda bir oyun muydu ? bilemiyorum, sonra Irak’ı yok ettiler ve bugün 5 parça terör örgütlerinin elinde..

     Ellerinden gelse: İran’ı bölecekler..

     15 Temmuz 2016 da Türkiye 7 bölgeye ayırarak şehir devletçikleri kuracaklardı.. bunun için CIA 1966 da kurduğu Yeşil Kuşak Projesi FETÖ ile ülkemize saldırdılar.. Darbe Başarısız olunca da :” Bizim çocuklar başaramadı” açıklaması geldi..

     Bölgemizde dönün oyunları iyi görmemiz gerekir..

     Bizim bir bildiğimiz varsa : Başımızdaki hükümetin bin bildiği vardır.. bu sebeple hükümette muhalefet olup eleştirme yerine , hükümetin arkasında destek olmamız gerekir..

     Bu sebeple bölgemizde dönen oyunları iyi analiz etmemiz gerekir..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 5 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI