Reklam
Bugun...
Biz Niye Geri Kalıyoruz ?

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Bizim topraklarımız verimsiz !.. adam gibi adam yetişmiyor..!

     Maraş topraklarında bir jenerasyon değişikliğine ihtiyaç var !

     Kahramanmaraş Büyük Köy ve öylede kalacak gibi duruyor..

     Biz” yapılanı yıkarız ! biri saat diker , diğeri ertesi gün söker, bir palmiye diker, diğeri o dikdi diye onları sulamaz, biz bir birimizi sevmeyi öğrenemedik..!

     Tekke, Karacaoğlan, Serintepe, Sakarya, Elektrik, eski Maraş’ı görünce isyan ediyorum, biz niye moderne bir şehir olamıyoruz! Diye..

      İsyanımın üzerine tuz biber: Gaziantep'e 50 bin konut geliyor. Bugün gerçekleşen temel atma töreniyle ilk adımlar atıldı ve Gaziantep 50 bin konut TOKİ tarafından yapılacak buda şu demek her evde ortalama 5 kişi yaşasa 250 bin nüfuslu bir ilçe kuruluyor..

      Gaziantep Büyükşehir olur, bizde onlara bakarak büyük köy olmaya devam ederiz..

      Temel atma töreninde konuşan : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Türkiye'de milletin AK Parti ile hizmete kavuştuğunu bildirdi di de şu hizmetler biraz da bizim şehre uğrasa diyorum..

       Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkanı Fatma Şahin , tarafından yapılması planlanan 50 bin konutluk projenin Güzelyurt Mahallesindeki ilk etabının temel atma töreninde Gaziantep de heyecan vardı umut vardı ! ya bizde !..

       Fatma Şahin : sürekli büyüyen ve gelişen Gaziantep'in, Türkiye'nin ve bölgenin cazibe merkezlerinden olduğunu belirtti. 50 bin konut’a kazmayı vurdu..

       Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç da inşallah 50 bin değil 75 bin konut için yeni bir uydu kent kurar diye bekliyoruz..

       Fatih Mehmet Erkoç: “ 30 Mart seçimleri öncesinde uydu kent ve yeni yaşam alanları kuracağını söylemişti.. öyle umuyorum..Gaziantep'e yapılacak 50 bin konut için düğmeye basıldığını gören başkanımızda 1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde Kahramanmaraş halkına uydu kent projesinin müjdesini verir ve temel atmak için seçimlerden önce ilk kazmayı vurmasını bekliyoruz..

       TOKİ Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yapılan projenin tamamlanmasıyla kiraların düşeceğini, vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olacağını Büyükşehir Gaziantep Türkiye de örnek bir il olacağını söyledi.

        Fatma Şahin : Vatandaşa hizmet için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Şahin , şöyle konuştu: " 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Cumhuriyet tarihinde yapılanın 10 katı konut yapıldığına vurgu yaparak, geçen 13 yılda TOKİ'nin 600 bin konut yaptığını anımsattı.

Şahin, "Amacımız ve muradımız, çocuklarımızın bizden daha iyi Türkiye'de yaşamaları. Şehir çok hızlı büyüyor. Suriyelilerin gelmesiyle kira ve konut fiyatlarının yükseldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sebeple konut yapmaya başladık. Toplamda 50 bin bugün ise İlk etapta 643 konut yapacağız. Bu daha işin başı. Arkadan daha büyük projeler gelecek" dedi.

Yeni toplu konut alanları belirlediklerini aktaran Başkan  Şahin, herkesin çalıştığı mekanlara yakın konut sahibi olması için çaba gösterdiklerine dikkat çekti.

       Konuşmaların ardından, konuklar butona basarak, 50 bin konutluk projenin ilk etabı olan 643 konutun temelini attı.

      Bütün bunları niye yazdım !.. Biz niye geri kalıyoruz ? birileri okurda bizde daha iyisini yapalım diye der mi ola diyerek bütün bunları yazdım…

      Eleştirmek kolay çözüm ? işte size toplu konut alanları:

      Necip Fazıl Şehir Hastanesi arka kısmı, Güneş evlerinin devamı, Elmalar köyü bölgesi, Önsen ve Fatmalı bölgesi yeni uydu kentlerin kurula bileceği yeni konut alanlarımızdır..

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’tan 50 bin değil 75 bin konutluk uydu kentler projesi istiyoruz, ve bu konutlar bittiğinde Tekke – Serintepe başta olmak üzere bu bölgedeki aileleri buraya taşıyarak buralarda kentsel dönüşüm yapılmasını bekliyoruz..

      Kahramanmaraş Büyük Köy olmaktan artık kurtulmalı, Bugün arsa fiyatları uçtu,. Daire fiatları uçtu, kiralar ocak söndürüyor..

      TOKİ  yeterli konut bugüne kadar yapmadı..

      O halde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, TOKİ iş birliği ile Kahramanmaraş acil konut projelerini ortaya koyarak temelini atmalı, kira öder gibi, ev sahibi olmalıdır.

      1 x 1- 2x1 – 3x1 ve 4x1 bir olmak üzere önceden talep toplayarak halkın istediği gibi konutlar yapılarak, halkımızın yaşam seviyesi yükseltilmelidir.

      TOKİ Türkiye genelinde emekliler için sosyal konut yapıyor Kahramanmaraş’ta ise henüz bir çalışma yok..

      Biz niye bir Gaziantep gibi olamıyoruz ? niye birlik ve beraberlik içinde olamıyoruz ? galiba bizim topraklarımız verimsiz, kıraç toprak ve adam gibi adam çıkmıyor bizden !..

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay dan el ele vererek 75 bin veya  100 bin konutluk uydu kent alanlarını belirleyerek temelini atmalarını bekliyoruz..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI