Reklam
Bugun...
Bir yıllık çalışma !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Soframıza gelen ekmeğin arkasında bir yıllık bir emek vardır.

    Her işin arkasında ise aynı şekilde aylara yıllara dayanan görülmeyen emek vardır.

    Bir yıl önce Gazeteci ağabeyimiz Mehmet Yüzbaşıoğlu, Mehmet Taş, Niyazi Kara, CİU Kahramanmaraş temsilcisi Abdulhakim Eren ve ben özel bir davetle Kıbrıs’a gittik.

    Bizim açımızdan 2015 yılında Kıbrıs çıkarması yaptık. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (CİU) da panele katıldık ve gelirken de CİU Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri dostluk mesajları ile geldik.

    Kahramanmaraş’a dönüşümüzde KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden dostluk mesajı getirdiğimiz ilettik ve Kardeş Üniversite teklifini sunduk.

    Sunan sunmaz da hemen olmadı, üzerinde yoğun emek vermeye devam ettik.

     Uzun çalışmalar sonrasında T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senatosu 24.08.2015 günü: “KSÜ ile CİU kardeş ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusalararası Kıbrıs Üniversitesi arasında eğitim- öğretim, akademik, bilimsel ve kültürel alanlarda iş birliği yapma, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversiteleri ile iş birliği yapma” kararını aldı.

     2016 iş birliği dostluk yılı

     Yukarıdaki karar doğrultusunda: 25 Mart 2016 günü KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetleri Üniversitelerine bir yazı göndererek, 2016 yılını İşbirliği ve Dostluk yılı ilan ettiklerini beyan etti.

     Kahramanmaraşlı Gazeteciler: Bekir Doğan, Mehmet Taş, Mehmet Yüzbaşıoğlu, Niyazi Kara ve CİU Kahramanmaraş Temsilcisi Abdulhakim Eren’in bir yıllık çalışması sonunda bugün: “İşbirliği ve Dostluk yılı” ilanı edilmesinin sevincini yaşıyoruz.

     Gazeteci dostların bir yıllık çalışması ve ısrarlı takibi sonunda meyvesini verdi yalnız yine önümüze engeller çıkmaya başladı..

     Kıbrıs’a gidip geleceğiz ama ya Adana ya da Gaziantep’ten uçmamız gerekiyor. Oysa ulaşım çok önemli bir mesele !..

     Ulaşım !

     Acilen Kahramanmaraş hava alananın şartları iyileştirilerek: Kahramanmaraş Antalya – Kahramanmaraş Kıbrıs – Kahramanmaraş İzmir seferlerinin konması gerekiyor.

     THY – Pegasus – Atlasjet veya Sunexsperss ve de diğer şirketlerimiz Kahramanmaraş’tan yurt içi ve yurt dışı sefer koyması için Kahramanmaraş hava alanının acilen iyileştirilmesi gerekiyor.

      Yeni terminal binası ihalesi 2 ay içinde yapılacak mış mış ? sonra ise süre 8 ay mış mış.. ama Kahramanmaraş’ın bunu beklemeye zamanı yok. Kahramanmaraş Hava Alanının acilen bir aylık çalışma ile iyileştirilerek uçuşlara açılması gerekir.

      15 Ekim 2015 de Resmi Gazetede yayınlanan bakanlar kurulu kararı ile Kahramanmaraş Hava Alanına Gümrük kapısının kurulması kararı çıktı.

      Fiziki mekan olmadığı için açılamıyor oysa: gerekirse prefabrik yapı yaparak bir 10 günde açıla bilir ve Kahramanmaraş’tan yurt içi ve yurt dışı seferleri çok rahat yapılabilir.

      Kıbrıs dan KSÜ öğrenci gelmek istiyor uçak yok.

      İlim adamı ders vermeye gelmek istiyor uçak yok.

      Hocalar gezmeye gelmek istiyorlar uçak yok.

      Yok yok ile bizim bir yıllık emeğimizin karşılığı ve KSÜ Rektörü ve Senatosunun çalışmasının karşılığı havada kalacaktır.

      Ulusalararası Kıbrıs Üniversitesi, , Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Bizler, Rektörler, ilgililer bir yıllık yazışma ve çalışma yaptı ortaya böyle bir tablo çıktı ama bugün bunun harekette geçirmek için bir adım daha atılması gerekiyor.

      Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal beyin çalışması ile bir ulaşım çalıştayı yapıldı ve Kahramanmaraş hava alanının iyileştirme çalışmasına karar verildi.

      O halde bu iyileştirme işinin birinci basamağını kısa sürede yaparak hizmette sunmamız gerekiyor.

      Un var, Şeker var, ocak var, usta var, buyurun helvamızı yapın diyoruz.

      Kahramanmaraş’ın ulaşım sorunu acilen çözülmesi gereken bir konu olarak yine karşımıza çıktı.

      Kahramanmaraşlı Günlük Ankara seferi istiyor.

      Kahramanmaraşlı Sabah ve Akşam değil gece İstanbul seferi istiyor.

      Kahramanmaraşlı Kıbrıs, Antalya, İzmir seferi istiyor.

      Burada iş siyasilere düşüyor.

      İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI