Reklam
Bugun...
Belediye Başkanlarımıza !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


    Biz sormayız, istişare etmeyiz !..

    Benden akıllı kimse yoktur !..

    Her şeyi ben bilirim, benden başkası bilemez !..

    Böyle olunca da yapılan işler yanlış oluyor.. beyler hep yanlış..!

    Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’a ve Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek’e sesleniyorum..

    Bayramdan sonra Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi ihalesi var..

    Yapım süresi bir yıl: yanlış okumadınız bir yıl..

    Temmuz 2017 de işi alan firmaya yer teslimi yapılsa Temmuz 2018 de Dulkadiroğlu Kaymakamlığı, Belediyesi, Nufus, Tapu, Müftülük, Emniyet, Jandarma, vs tüm müdürlükler Kamu külliyesine taşınacak ve yeni hayat orada başlayacak..

    Onikişubat Belediyesi inşaatı devam ediyor, Onikişubat Kaymakamlığı da Adliyenin oraya belediye yanına yapılacak, İlçe müdürlükleri orada kurulacak.. bu işlerin hepsi seçimden önce bitecek.. planlama böyle..

    Delinin zoruna bak biz bunu biliyoruz diyenleri duyar gibiyim:

    Ama bizim gözden kaçırdığımız şu ki : Kahramanmaraş Merkez de oturan herkesin işi bundan sonra ilçelerle.. Vali ile Büyükşehirle işimiz yok..

    Silah ruhsatı yenilememiz vardı.. geçmiş yıllarda, İl emniyet müdürlüğü Valilik arasında dolaşan bir trafik ile oluyordu..

     Bu defa Onikişubat İlçe Emniyet müdürlüğüne giderek ruhsat yenilememizi yaptırdık..

     Bu örneği şunu için verdim: Bizim vatandaş olarak artık, Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Büyükşehir Belediyesi veya il müdürlükleri ile hiçbir işimiz yok, tüm işlemlerimizi ilçe müdürlüklerinde yapacağız.. biz artık il değiliz ilçe merkeziyiz.. ilçe de oturuyoruz.. işimiz Kaymakamla, ilçe belediyeleri ile müdürleri ile..

     Bu ne demek ? : Bunun anlamı şu demekdir.. artık şehir merkezin de vatandaşın işi yok ilçe merkezine gidecek.. kabul mü ? evet evet.. dediğiniz duyuyorum..

     Kusura bakmayın doğruları söylemek zorundayım:

     Dulkadiroğlu Belediyesinin Dedezade sokakta yaptığı işin yanlış olduğunu , bu işin buraya yapılma yerine Kurtuluş mahallesi veya tarihi dokunun olduğu eski sokaklara yapılsa bir numara iş olduğunu birkaç defa yazmıştım.. sonuç beni haklı çıkardı..

     Bugünde diyorum ki : Trabzon caddesine yapılan iş yanlıştır..

     Yapılsın da gör diyenleri duyar gibiyim ama tekraren söylüyorum yanlış iştir..

     Oysa: Belli oteli, Yıkılan Emniyet müdürlüğü, Bahçelievler camii, Trabzon caddesi ile belli oteli arasındaki bu ada’nın kentsel dönüşümle yıkılarak, yer altına 3-4 kat otopark, üzerine ise mimari projeye göre 10-15 adet kule dikerek tüm iş yerleri ve evleri bu kulelerde toplasak, altına alış veriş merkezleri kursak, üzerinde de tamamını yeşil alan yaparak yayalaştırma yapsak , bugün Trabzon caddesinde yapılan gibi mükemmel bir proje olurdu..

     Hatırlayın: Milcan, Enurya apartmanları yapıldığı zaman Kahramanmaraş’ın en zengin adamları burada oturur, burada bir daire sahibi olmak öyle her baba yiğidin hat tine değildi.. bugün ise burada bir daire fiyatı en lüks 120- orta hallisi 80 bin TL olarak zor satılıyor.. alanda yok.. satıcı çok alan yok..

     Bu yazımı kesip saklayın: İnternetten çıktı alıp saklayın !

     Ben it ta ediyorum..: İlçe merkezleri oluştuğu gün ki buda bir yıl sonra oluşacak, Trabzon caddesinde sinek bile uçmayacaktır..

     Bugün akşam saat 20 00 den sonra Trabzon caddesi ve ara sokakları ölü şehir haline geliyor, oysa çok değil 5-10 yıl önce akşam herkes Trabzon caddesine, Yaşar Pastanesine Ferah Pastanesine iner sohbet ederdi..

     O gün Trabzon caddesine gelenler bugün yukarıda açılan pastane ve kahvecilerde bir araya geliyorlar, kömürde künefecide bir araya geliyorlar şehir merkezine inen kalmadı..

     Dün akşam bir dostumuzun iftarına katılmıştım: saat 10 gibi Merkezden geçtim her yer kapanmış ortalık da bir tek sinek bile yok.. ölüm sessizliği var..

     Yukarı çıktığımda ise : Pastaneler, Künefeciler, Kahveciler tıklım tıklım dolu bir yaşam var bir hayat merkezi var..

     Teravih namazı çıkışı ise yürüyenler, parklarda oturup çay içenler, Pastanelerde dondurma tatlı yiyenler gezenler bir hayat var.. cıvıl cıvıl bir hayat var..

     Bugün Büyükşehir belediyemizin para harcadığı şehir merkezi ise çoktan sesizliğe bürünmüştür.. yarın ilçeler yerine gittiğinde burası tamamen bitecektir..

     Bir sefer daha söylüyorum: Kahramanmaraş halkının merkez de artık bir işi kalmıyor, herkes ilçe merkezlerinde işini görecek, bununla birlikte şehir merkezi ölüyor, acil kentsel dönüşüm yapılmalı, lüsk kulelerin dikilmesi gerekli.. ki o zaman bir cazibe merkezi olabilir..

     Aksi halde 3-5 yıl sonra bölgenin tamamen öldüğünü emlak değerinin sıfırlandığını görerek yaşayacaksınız ?

     Lütfen bu yazımı saklayın sizlerle üç – beş yıl sonra görüşelim..

     Eleştirmek kolay çare : söyledim, üç belediye başkanımız el ele verecek şehir merkezinde acil kentsel dönüşüm yaparak buranın kıymetini koruyacaklar.. başka çaresi yok.. söylediğimin doğru veya yanlış olduğunu bugün akşam teravih namazından çıkınca merkeze gelip bir bakın, birde yukarı bölgeye çıkarak oradaki hayata bakınız.. ?

     Dost doğruları söyler, doğrular biraz acıdır..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI