Reklam
Bugun...
BEKİR DOĞAN'DAN ÜÇ KÖŞE YAZISI

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


FETÖ’CULAR KAÇIYOR !

    Kanun hükmündeki Kararname ile 131 FETÖ terör örgütü yandaşı veya onun direk kurdurduğu yayın kuruluşları kapatıldı.

     Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazetede yayınlandı. Buna  göre, 3 haber ajansı, 16 televizyon, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve dağıtım kanalı kapatıldı.

     Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon genel müdürlüğü ise FETÖ’cuların basın kartlarını iptal ediyor.. 42 Fetö’cu gazeteciye göz altı kararı çıktı.. diğerleri de illerde temizlemek için çalışmalar devam ediyor..

     Ankara da bunlar olurken: İllerde ise resmi kurumlarda çalışan FETÖ terör örgütü üyeleri, hak mağduru olmayalım diye sıra kendisine gelmeden emeklilik dilekçesi vererek kurumlardan kaçtığı gözlendi.

     Olağanüstü Hal Kapsamında : FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlar hızlanırken, Fetullah Gülen hayranı olan evlerinde kitaplarını saklayanlar ise : bu kitapları gece çöplere attıkları görüldü..

     Bazıları ise : Köy de veya banyo kazanında kitapları yakarak yok etmeye çalışıyor.. Başkomutanımızın söylediği gibi: Tabanı ibaret, ortası Ticaret, Üstü ise ihanet ki bunun en acı şekilde darbe girişimi ile gördük..

     Halkın yüzde 95, katil FETÖ’cuların ve halka silah doğrultanların idam edilmesini istiyor.. meydanlara çıkan, Demokrasi nöbeti tutanlar idam diye sesini yükseltiyor.. Ak Parti MHP idama tamam diyor sıra CHP de !..

     Çok önemli ayrıntı !

     15 Temmuz 2016 Darbe girişiminin başarılı olamaması üzerine hükümetin FETÖ’cuları temizleme operasyonu başlamış ile birlikte : bir birini sevmeyenler iftira ve yalan ihbar da bulunarak filan kişi de FETÖ’cu diyerek suçsuz insanlarımızı bu demde yaktıklarını görmeye ve şahit olmaya başladık.. İftira çok büyük bir günahtır..

     Örnek: Fetullah Gülen’in kurdurduğu dernekler kapatılırken, arasına, FETÖ terör örgütü ile ilgisi olmayan Ak Partililerin kurduğu derneklerinde girdiğini gördük.. bunu girdiren o kurum içinde bulunan kendini gizleyen FETÖ’cular olduğu sanılıyor, bir sizden bir bizden yaparak 12 Eylül Darbecisi Kenan Evren’in sözünü hatırlatıyor..

     Aynı şekilde : Bir kurumda FETÖ’culer temizlenirken, arasına olayla hiç ilgisi olmayan Fetöyu hiç sevmeyen kişilerinde girdiğine şahit olduk.. ben gidiyorum seni de yakarım sözü gündeme geliyor..

     Bizde bir ata sözümüz var: Kurunun yanında yaş da yanar !

     Ama burada iş Belediye Başkanlarına, İl Müdürlerine, Vali Yardımcılarımıza, Kaymakamlarımıza, Emniyet Müdürümüze ve son olarak da Valimize düşüyor.. çok iyi eleme yapılması gerekiyor.. Savcılık’e böyle bir ihbar varsa işlem yapar – Polis yapar ama iyi incelemek gerekiyor, yoksa insanımıza yazık olur..!

     Halkımıza uyarım !

     Savcılık talimatı ile : Polisimiz herkesi göz altına alabilir, soruşturma geçire bilir ama bu o kişinin suçlu olduğunu göstermez !

     Her hangi bir kurumda veya esnaf fark etmez, sevmediğiniz birine, Allah’tan korkmuyorsanız , iftira atmak istiyorsanız: BİMER ‘e iki satır, yazın: Ahmet Fetö’cu  Fetö’ünün para kasası diye yarın gelir polis göz altına alır.. suçsuz olduğu ve iftiraya uğradığı anlaşılınca da serbest kalır ama siz bunun vebalinden kurtulamazsınız !

     Üzülerek belirtelim ki : Bu dönem böyle asılsız iftara ihbarları çok oluyor, aman aman diyorum, her göz altına alınan kişi için FETÖ’cu damgası vurmayın, hepimiz bu şehirde yaşıyoruz..

     Başta Başkomutan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Bakanlarımızı öldürmeye yönelik ve 9 bin kişi infaz etmek üzere hazırlanan bu darbe planında.. 265 kişi şehit eden, 1531 kişinin gazi olmasına ve 20 Milyar dolar ülkemize bir gecede zarar veren hainlerin asılması gerekiyor..

     Bu şerefsizlere yardım ve yataklık edenlerde en ağır şekilde cezalanması gerekiyor..

     Akşam televizyonda haberleri izliyoruz, ayakları kopan, kolları kopan ve tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacak olan o insanların koşma hakkı ve yaşama hakkı yok mu ? Şehit olan vatandaşlarımızın yaşama hakkı yok mu ?

     O halde bu şerefsizlere en ağır ceza verilmelidir..

     Ticaret hane ve iş yerleri, ne farsa kapatılarak mallarına el konup devlet malı haline getirilmesi gerekir..

      Şehit yakınlarına ev verilmesi, gazilerimize ev ve maaş bağlanması, şehit yakınlarına da maaş bağlanması hükümetimizin kararı olarak çıktı.. Bu şerefsizlerin malları hazineye devir edilmeli ki insanımızın yüreği soğusun..

      Ellerinde ne varsa ev , dükkan, iş yeri arsa, tüm mal varlıklarına el konmalı..

      Böylece en ağır cezayı almalı ki bundan sonra darbe yapacak kişiler başlarına geleceği bugünden bilmeleri gerekir..

      Şehitlerin kanı yerde kalmaması gerekiyor..

      Gazilerin göz yaşının durması gerekiyor..

      Bu vesile ile Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize Acil Şifalar diliyorum..

      78 Milyon geçmiş olsun diyorum..

       Aman dikkat diyorum: Suçlunun yanında suçsuz vatan sever insanımızı yakmayalım..

      İyi günler..

 

BATI İKİ YÜZLÜLÜĞÜNÜ BİR KERE DAHA GÖSTERDİ..

      Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Pazar günü taksim de düzenlenen Demokrasi ve Darbeye hayır mitingine, Ak Parti, MHP ‘liler de katılmasına rağmen batı televizyon kanalları canlı yayın yaparken, “meydan da toplananları hükümeti istemediğini hükümette karşı protesto yaptıklarını ,” duyurdu..

      Türkiye de yaşayan 78 Milyon vatandaşımız gün öncesinden taksim de CHP mitinginin olduğunu Ak Parti ve MHP’lilerinde katılacağı duyurulmuştu..

      Sağır sultanın bile duyduğu bu olayın bu kadar çarpıtılmasına doğrusu pes diyorum..

      15 Temmuz 2016 gecesi başkomutan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ,” Sokaklara çıkın , meydanları doldurun, darbecilere geçit vermeyin daveti ile günden bugüne meydanlarda Demokrasi nöbeti tutan halkımızı ise : “Hükümette isyan eden vatandaşlar “ olarak canlı yayında veren batı televizyon kanalları her zaman olduğu gibi iki yüzlülüğünü bir kere daha gösterdi..

      ABD de yayın yapan CNN de gazeteciler : Darbenin niye başarısız olduğunu, yapılan hataları ve bugünden sonra yapılması gerekenleri konuşarak, subayları, İngiliz ve ABD yandaşı olan subayları darbe girişimine çağırması çok vahim..

     Başkomutan :”2. Emre kadar meydandasınız demesinin “ üzerine bu yayınların niye yapıldığını iyi anlamak gerekiyor..

     G 20 ülkelerinin başbakanları, Cumhurbaşkanları ve diyer dünya ülkelerinin başkanları ve başbakanları : Darbeye hayır diyerek hükümette destek olması ve Türkiye ziyaretinde bulunması gerekirken, sesiz kalmaları da manidardır..

     TBMM 160 ülkenin milletvekillerine kendi dillerinde mektup yazarak: FETÖ terör örgütünün okulları kanalı ile tüm ülkelerin istihbarat ağına sızdığını duyurdu..

     Buna rağmen 15 Temmuz 2016 günü akşamında yapılan televizyon yayınları ortada ve Türkiye de boş durmuyor..

      Dış işleri bakanlığımızın girişimleri sonucu da

       ABD'nin TV kanalından darbe sırasındaki haberi için 'özür dile' talebinin gönderdilerse de her zaman olduğu gibi iki yüzlüğünü bir kere daha gösterdiler.. biz bilgiyi oradan aldık buradan aldık diyerek kıvırtıyorlar..

      Türkiye, 15 Temmuz'da darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya kaçtığı haberini yapan NBC News'ten resmen özür dilemesini Türkiye istedi.

      Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğince televizyon kanalına gönderilen mektupta, NBC'nin kanlı darbe gecesinde yaşananlara dair "kabul edilemeyecek bir gazetecilik" yaptığı kaydedildi. Mektupta, şu ifadelere yer verildi:

      "NBC News'in Türkiye'deki darbe girişimi esnasında sergilediği bu asla kabul edilemeyecek gazeteciliği düzeltmesini istiyoruz. Sayın (Kyle) Griffin'in 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'dan sığınma talep ettiğine ilişkin haberi tamamen yanlıştı, kabul edilemez ve destekleyecek güvenilir delili yoktu." Denilerek özür dilemesi istendi..

     Amerikan askeri kaynaklarına dayandırılan yalan haberin diğer medya organlarınca kullanılarak yayıldığına dikkatin çekildiği mektupta, "Türkiye için çok hassas olan bir zamanda böylesi yalan haber, son derece sorumsuzca idi ve dahası zaten fazla olan bilgi kirliliğini artırdı" değerlendirmesinde bulunuldu.

     NBC'nin iddiayı daha sonra geri çekse de yanlışını düzeltmediğine ya da özür dilemediğine işaret edilen metinde, "NBC News ve Sayın Griffin'in bu kabul edilemez tavrından dolayı resmi olarak özür dilemesini istiyoruz" ifadesi kullanıldı.

     NBC News, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'dan sığınma talep ettiği ve uçağının Almanya'ya doğru hareket ettiği" yönündeki asılsız haberleri, Amerikan askeri kaynaklardan aldığını iddia etmişti.

      NBC News'den Kyle Griffin bunu Twitter üzerinden paylaşmıştı. Griffin ayrıca darbecilerin yönetimi ele geçirdikleri iddiasını da Twitter'dan takipçilerine aktarmıştı.

      Son olarak ise geçtiğimiz Pazar günü : CHP mitinginin ve Meydanlarda Demokrasi nöbeti dutan vatandaşlarımız isyancılar olarak göstermesi kabul edilir gibi değil..

      Bugün anlıyoruz ki : Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın yabancı ülke kanallarına çıkarak canlı yayında darbeyi anlatmalarının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz..

      Türk milletine sürekli iftira atan batı medyası, her zamanki gibi iki yüzlü ve yalan haberlerle ülkemizi kötülemeye çalışıyor..

      İşimiz zor yolumuz uzun, durmak yok yola devam

      İyi günelr..

     

 

GÜNEYDOĞU DA ASKER OLMAK

PKK ‘ya destek !

     Şöyle : geriye yaslanın, çayınızı yudumlarken biraz düşünün ! ama iyi düşünün !..

     12 günden beri niye terör olayı olmuyor ? iki küçük olay oldu ama onunda arkasında kinin olduğu belli..

     Vatani görevini : Güneydoğu da yapan Mehmetçik teskeresini alıp geldikten sonra , “ah ah bin kere ah der sonra, teröristler gözümüzün önünden geçip gider ateş ettirmezlerdi,  başımızdakiler” derler.. üzerine de ilave ederlerdi.. PKK kim ?.. diye bize sorardı..

     Sonra : yaşadıkları anılarını anlatırlar, göz yaşlarını tutamazlar.. biz dinleyenler ise çoğuna inanmaz güler geçerdik..! inananda çok azdı..

     Oysa : Güneydoğu da askerliğini yapan Mehmetçik anlatırdı.. :” Askeri birliğin kapısına kadar gelen bölücü terör örgütü üyeleri bizlere olmadık lafı sayarlar ama bir tek kurşun atamayız, attırmazlar.. diyerek uzun uzun anlatılar.. anlatırlardı. Tamamı bize masal gibi gelirdi.. bugün bu Mehmetçiklerin haklı çıktığını görüyoruz..

     12 Eylül 1980 darbesi öncesinde de her gün olay vardı kan vardı, göz yaşı vardı.. sonra bir günde bitti.. ama düşman boş durmadı..

     Ne zamandan beri 20 yıldan beri böyle..

     Peki : Doğru mu ?

     Güneydoğu da askerliğini yapan Mehmetçik için doğru : dinleyenler için doğru diyen var yanlış diyen  inanan var inanmayan var..! var oğlu var..

     Anlatan bir iki değil, Güneydoğu da vatani görevini yapan er ve erbaşların tamamı bu olayı anlatıyor.. yani askerin içindeki PKK yandaşları.. yada FETÖ terör örgütü ile iş birliği halinde olan PKK var.. katiller var olduğunu çok duyduk..!

     Bugün 15 Temmuz 2016 günü darbe girişimi ile bu ortaya çıktı..

     Benim verdiğim vergi ile alınan silahlarla halkımızı taradılar.. halkın üzerine kurşun yağdırdılar.. TBMM bombaladılar.. halkı bombaladılar.. Polisi bombaladılar..

     1 Kasım 2015 den sonra Güneydoğu da terörle yapılan mücadeleye dönüyorum.. Kanasla şehit edilen polisler !..

      FETÖ’cü olmayan vatan evlatları, bir bir şehit edilen o yiğitler..

      Kanasla şehit edilen vatan evladı uzman çavuş, uzman, er, ve subaylar ?

      Peki bunları kim şehit etti ?

      Sizce PKK mı ? yoksa PKK yol gösteren FETÖ terör örgütü üyeleri mi ?

      15 Temmuz 2016 gününden bu yana kesilen terör olayları..

      Konuyu toparlıyorum: Askerlerimizin anlattığı olaylar !..

      Bir devletin bile elinde olmayan: Patlayıcı ve silahlarla verdiğimiz şehitler..

      Düne dönüyorum: PKK ile mücadele güneydoğu da devam ediyor, sığınaktan askeri silahlar, subay elbiseleri çıkması kafaları daha da karıştırdı..

      PKK mı ? FETÖ terör örgütümü ? yada ikisi birlikte omuz omuza mı ?

      FETÖ terör örgütü yazdım diye üzülen biri : “ Biraz beklemek gerekir, hemen hoca efendinin üzerine atmak doğru değil !” diyerek halen oraya meyilli olduğunu gösteriyor..

      ABD de yaşayan Fetullah Gülen, FETÖ terör örgütü lideri olduğunu gizlemiyor, oradan ölüm ve tehditlerini savuruyor.. sonra ,”  ABD ve AB ülkelerine, size çok hizmet ettim, hizmette devam edeceğim beni Türkiye göndermeyin ,” diyor..

      Fetullah Gülen ;” Düğün bayram edin, sevinin Ahmaklar, keşke , keşke diyeceksiniz ama hepinizi Kanalizasyona göndereceğim,” diyor ya galiba bugün bile inanan o kişiler Ahmak olan kişilerdir..

     Son Peygamber, Adem (AS) ile başlayıp binlerce Peygamber gelip geçmiş son Peygamber olarak Allah bizlere Sevgilisini habibini (SAV) efendimizi göndermiştir.. Peygamberimizden sonra Peygamber gelmeyecek ve kıyamet kopacaktır..

     Ancak : FETÖ üyeleri Peygamber Mesih görüyor öyle kabul ediyor.. oysa ne kadar din cahili oldukları ortaya çıkıyor..

     Fetullah Gülen kitaplarını çöpe atanlar, yanında Kur’an-ı Kerimleri de çöpe atıyorlar, oysa Kur’an Müslümanların kitabı hiçbir devlet kuruluşu da demez sende niye Kur’an-ı kerim var diye..

    Çöplerde Kur’an-ı Kerim, Elif cüzleri , Fetullah Gülen kitapları..

    Yakılan kitaplar, yıkılan yerler..!

    Bakıyorum : PKK üyeleri de Kur’an-ı Kerim yakıyor, yırtıyor, çöpe atıyor,, FETÖ terör örgütü üyeleri de aynı işi yapıyor..

     Sonuç olarak. Güneydoğu da susan silahlar ve terör olayını üzerine koyduğumuzda ordu içinde ve polis içinde yapılan yapılanma ile terör iç içe görülmeye başladı..

     Başbakanımız Binali Yıldırım, Genel Kurmay Başkanımız, MİT’imiz, Polisimiz ve Askerimiz bu konuda ciddi bir çalışma yapması gerekir..

     Halkın kanattı şu ki : FETÖ terör örgütü ile PKK ortak çalışıyor..!

     Aksi ise bunun halka anlatmak gerekecek..?

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI