Reklam
Bugun...
Bayram da FETÖ sohbeti

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Mübarek Ramazan Bayramı : Bayram, ailenle, dostlarınla, komşunla , bir arada geçirdiğin zaman bayram oluyor..

    Bizde çocuklarımızla birlikte akraba ziyareti ile yoğun bir bayram geçirdik..

    Bayram’ın gündem maddesi : Kemal Kılıçdaroğlu yürümesi ve FETÖ mağduriyeti !

    Gazetecilik mesleğimde 27 yılımız ağır ceza mahkemesinde , duruşmaları takip ederek geçti. Binlerce hikaye dinledim..

    Sizlere binlerce yaşadığım olaydan birini kısaca anlatacağım: adam kavga etmiş, evden silahını alarak tam 7 kişiyi vurmuş..

    Mahkemede ise sanık : “kavga etki, küfür ettiler, 7’isi bir üzerime geldi, bende ve den silahımı alarak 7’isinide ben öldürdüm” diyor..

    Bugünkü FETÖ’cular gibi üç maymunu oynamıyor.. erkekçe mertçe ben yaptım diyor..

    Cezası : İdam

    Tanıdıkları ve gazetede haberleri görenler : Vah vah vah idam cezası verilir mi ? bu ne biçim adalet ? böyle adalet mi  ? olur  “ diyorlar.

     İyide şimdi soruyorum: 7 yedi kişinin yaşama hakkı yok muydu ?

     Niye şunu diyemiyoruz: Vah vah vah ellerin kırıla adam 7 kişi birden nasıl öldürdün ? katil hiç acıma duygun yok mu ? diye tepki göstermemiz gerekirken, ceza alana acıyoruz..

     Ölen 7 kişinin eşi çocukları , anne ve babaları yok mu ? var..

     Ölenin hakkı yok, öldüren suçsuz !

     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Kontrollü darbe, 1 Milyon mağdur var ! diyerek ortaya attığı söylemleri ve ifadeleri ile her zaman olduğu gibi yanına yandaş toplamayı başardı.. MİT tırlarının haberini servis yapan Enis Berberoğlu aldığı ceza üzerine Türkiye karıştırmak için yürümeye başladı..

     Kobani- Gezi Parkı , 17-25 Aralık sürecinde eylemcilerin yanında yer alan, terör örgütü ile sırt sırta gezen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Ankara İstanbul arasında yürürken, FETÖ ‘cuları, HDP , PKK yandaşları desteği ile yürümeye devam etmesi insanların beynini iyiden iyiye karıştırdığını görüyoruz..

     Özellikle : FETÖ Mağduru anne ve babalar Kılıçdaroğlu destekliyor.. Yargı değilde, hükümet çocuklarını cezalandırmış gibi hükümette ateş püskürüyorlar..

     Madalya’nın bir de diğer yanından baktığımızda ise:

     Yukarda anlattığım gibi: 248 Şehit, 2497 gazinin hakları bir kenara yitilerek, mağdur edebiyatında başarılı olduğunu görüyorum.. süreci Kılıçdaroğlu mağdur edebiyatı ile şimdilik yürüyerek götürüyor..

     Hükümet : görevden el çektirilenlere, cezaevinde olanlara, illerde bir komisyon kurarak, görevlerine geri dönmeleri için çalışma başlattı, ancak illerde Ankara’dan söylendiği gibi hızla işlem yapılamıyor.. Ramazan ayı boyunca yattık ..

     Hantal devlet yapısını : bu anlamda illerde görmek mümkün..

     Örnek olarak : Benim bildiğim FETÖ mağduru bir tek kişi bugüne kadar çağırılıp dinlenmedi ? dilekçeler alınıyor ama okuyan var mı ? takip eden var mı ? bilemiyorum..

     Halkın üzerine silah sıkanları idam edelim kabul..

     Devleti : Milyarlarca lira zarara sokanlara ceza verelim kabul..

     Bu işi organize eden Adil Öksüz gibi hainlere idam cezası verelim kabul..

     İl ve Bölge imamlarına idam cezası verelim kabul..

     Ama : Allah rızası için, kurban, deri, yurt ve öğrenci evlerine yardım eden, Allah rızası için himmet parası veren, sadaka olarak veren tabanda ibadet kes mi olan insanlarımızda topluma kazandırarak CHP ve ABD ile AB ülkelerinin eline fırsatta vermeyelim..

     Bana 15 Temmuz 2016 günü sabah deseydiniz ki : FETÖ bu gece darbe yapacak ben inanmazdım !.. yok canım bunlar bu işi yapmaz derdim ?

     1984 yılından beri FETÖ CIA yeşil kuşak projesi olduğunu biliyordum, Irak daki Muhammed Kesnizani Tarikatı gibi hain olduğunu biliyordum ama böyle kanlı eylem yapacağına ihtimal vermezdim..

     Ramazan Bayramı süresince ziyaretlerimizde gördüğüm: Mağdur edebiyatı ve algı operasyonu başarıya ulaşmış görülüyor.. Herkesin konuştuğu FETÖ mağdurları..

     Hainler yok mu ? var, mağdur yok mu çok fazla var..

     Hizmet demiş, Allah rızası için demiş, Bankasyaya para yatırmış, öğretmen ise Aktif Sen’e üye olmuş, iş adamı ise işini büyütmek için FETÖ derneklerine üye olmuş, vatandaş, memur, polis ,Allah rızası için diyerek himmet parası vermiş, memur işçi hemen her kesimden, hakim, savcı, Vali, öğretim üyesi, Allah rızası için diyerek imam ve ağabeylerin söylediklerini yapmış, sonuçta bilinçli veya bilinçsiz FÖTE  bulaşmış.. var mı ? çok fazla..

    Burada : Hainleri en ağır şekilde cezalandırırken, tabanda Allah rızası için koşanları ise Memursa haline bakarak başka yerlerde değerlendirme, kontrollü çalışma imkanı vererek haline bakarak sicil vermek sureti ile mağduriyetlerini gidermek gerektiğine inanıyorum..

    Gerçek mağdurlar : Ramazan Bayramını göz yaşları içinde geçirdi, anne ve babaları eşleri çocukları çok kötü şartlar altında bir bayram geçirdi, Kurban Bayramına varmadan bu komisyonlar çalışarak bu mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum..

     Aksi halde Kılıçdaroğlu’nun eline daha çok malzeme veririz..! 

     Boş durmayan hainler, üç maymunu oynayanlar ülkemizi karıştırmak için çalışırlar cezasını birlikte çekeriz, bizden söylemesi..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI