Reklam
Bugun...
Batıpark sahasındayız !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Geçtiğimiz Cuma günü Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek beyle Cuma  namazı karşılaştık.. hoş sohbet ettik..

     İftar yemeklerini konuştuk..

     İşin doğrusu belediyelerimizin iftar yemeklerine gitmemiştim.. Sadece Onikişubat’ın değil bugüne kadar hiç kimsenin iftar yemeğine gitmedim.. Başkanımız bizi orada görmek istiyordu.. öyle arzuluyordu, kendisini çok severim.. peki dedik..

     Bu sebeple Pazar günü saat 18 00 gibi Batıpark stadına gittim..

     İftar yemeğinin havasını yaşamak istiyordum..

     Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal bey, Fatih Yoğurt bey, Özel Kalem Müdürü Mustafa Duymaz bey, Ali Bekereci ve  diğer müdürleri ve ekibi tam kadro orada idi..

     9 bin sandalye koyduklarını ve 9 bin iftar paketi hazırlattıklarını ifade ettiler..

     İşin doğrusu kocaman stadyumu görünce o saha dolar mı benim gözüm korktu.. sayı az değil 9 bin kişilik masa ve sandalye !..

     Bu kadar kişi gelir mi diye merakla yukarı şeref dürbününe oturarak orada bekledim.. Mustafa Duymaz, inşallah dolar boş yer kalmaz da bende seni kebapçıya götürüm duası ile öz verili çalışmanın heyecanını şahit oldum..

     Ruh vardı, heyecan vardı..

     Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek beyi tebrik ediyorum, çünkü orada : parasını alıp işini yapan bir ekip yerine Allah rızası için koşan bir ekip gördüm..

     Oradan – Buradan ekipler gelmeye başladı.. saatler döndükçe masalar dolmaya başladı.. ben 9 bin kişi gelecek mi ? diye bekliyorum.. insanlar sel gibi akmaya başladı..

      Sonra : Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bey ufukta görüldü..

      Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, Başkan Vekili Kadir Gülkesen, Serdar Zabun, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu geldiğini oturduğum yerden göre biliyorum..

      Sonra baktım iş adamlarımız, sanayiciler bir iki gelmeye başladı..

      Sayın Valimiz Vahdettin Özkan, İlçe Kaymakamlarımız , davetliler yerini almaya başladı.. masala hızla dolmaya devam ediyor.. iftar heyecanı herkesi sarmış güzel sohbetlerin yapıldığını görüyorum..

      İftar saati yaklaştıkça masalar hızla dolmaya devam ediyordu..

      Kahramanmaraş Tarihinde ilk defa bu kadar geniş katılımlı bir iftar yemeği veriliyordu.. bunu organize etmek kolay değil..

      Güneş ve etrafına ışık saçan masa düzeni çok dikkatimi çekti.. saha içine güzel bir düzen verilmiş yapanları tebrik ediyorum..

      Dürbünde : Ak Parti ampulü veya etrafına ışık saçıyor yorumları oldu ise de masa düzeni gerçekten mükemmel bir mühendislik harikası idi..

      Bize oturacak yer kalır mı ? kalmaz mı sohbeti ile iftar saati geldiğinde masaların yüzde 95 oranı da dolduğunu gördüm..

      Sözümüz vardı..!

      Başka bir iftar programım sebebi ile son dakikalarda ayrıldım.. 8 bin mi oldu, yoksa 9 bin kişimi geldi onu bilemiyorum ama yemek düzeni harika idi..

      En güzel tarafı ise : Portakal’a ayrı , vatandaşa ayrı yemek verilmedi herkese aynı yemek verildi.. bu çok güzel bir hadise idi..

      Hani derler ya halk arasında : Asker karavanası yiyelim diye aynen öyle oldu 9 bin kişi asker karavanası tabiri ile aynı şeyi yiyerek oruçlarını açtılar.. ayrıcalık yoktu..

      Ramazan iftar sofrasının güzelliği de burada..

      Ne kadar çok dostum var mış ?

      Aylardır – yıllardır görmediğim yüzlerce dostumu bu iftar yemeğinde gördüm.. hal hatır sordum.. hasret giderdik.. Mağaralı- Serintepe , Devecili mahallelerinden gelen dostlarla orada karşılaştık.. iftar sofrasının güzelliğini yaşadık..

      Zaman el verse de bu iftarlara katıla bilsen : en güzel tarafı eş dostu görüyorsun.. yemek herkesin evinde pişiyor , iftar sofrasının güzelliği eş dostu görüyorsun..

      Tabi sofranızda güzel dostlar olursa , hoş sohbet iftar yemeği veya normal yemek çok daha güzel oluyor..

      Sevimsiz insanlarla bir arada bulunmak ise insanın huzurunu bozuyor bu sebeple : Ne yediğin değil kiminle olduğun çok önemli..

      Kuru soğan ekmek olsun- ama güzel dostlarla olsun, İtle – köpekle, pisliklerle aynı yerde yağ bal yiyeceğine , güzel dost kardeşlerimizle soğan ekmek ye ondan iyi ..

      Bu sebeple herkese huzurlu ramazanlar diliyorum..

      Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek beyi böyle büyük bir iftar projesine imza attığı için bir kere daha tebrik ediyorum..

      Hayırlı Ramazanlar..

    

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI