Reklam
Bugun...
Batı da Osmanlı Korkusu !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


      Bugün batı dünyasını Osmanlı korkusu sardı..

     1250 yıllarda Ertuğrul Gazi ile başlayıp 1299 da Osmanlı’ın ilk padişahı Osman ile devam ederek, 1922 de Vahdettin han ile son bulan Osmanlı Devletinin korkusu halen batının yüreklerini  sızlatıyor..

İngiliz Tarihçi :

Arnold Joseph Toynbee “Osmanlı durduruldu, dev uyutuldu, Dev uyanırsa kimse durduramaz !” başlıklı yazısında , Türkiye Cumhuriyetini İngilizler ve ABD ortak desteği ile kurulduğunu 2002 yılına kadar da , Menderes ve Özal dönemi dışında iyi yönetildiğini ifade ederek,

Bugün 16 Nisan dan hemen önce :

İngiliz The Guardian Gazetesi: “ Erdoğan daha fazla güç kazanmamalı, felaket olur, “

ABD New York Times :” ABD ve NATO Erdoğan’ı Durdurmalı” diye başlık atıyor AB ülkeleri Erdoğan karşı tavur koyuyorsa bunun sebebi Osmanlı yeniden uyanacak korkusu diye itiraf eden bir yazı kaleme aldı.

    Hep insan hakları ve özgürlüklerden söz eden batı :

Atlarını otluyorlar

İtlerini yalıyorlar

Türkün  üzerine salıyorlar

Neden hayır diyorlar

Avrupa kendi seçimine bu kadar ilgi ve alaka göstermiyorlar..

Osmanlı yeniden diriliyor

TRT de yayınlanan : Diriliş Ertuğrul Dizisi ile Türkiye ayağı kalkıyor

Öyle ya batı 200 yıldan beri Türk milletini, sinama filmleri, tiyatro oyunları, boyalı basın, Türk milletine küfür eden kitaplarla dev osmanlıyı uyuttular başını kaldırmadılar..

200 yıldan beri üzerimizde oynadıkları oyunları bozuluyor..

Mesele olan burada

Türkiye Cumhuriyeti Müslüman ülkelerin lideri olacak..

Dünya bunu açık ve net olarak görüyor..

Biz görmesek de dünya milletleri : Osmanlı uyanışını görüyor..

Bosna Hersek de : Her yere üç başkan seçiliyor.. üç ayrı başkanı var, üç ayrı  vali var, üç belediye başkanı var, üç başbakan var, üç ayrı bakan var çözülmesi zor bir düğün Türkiye de aynı oyunu oynamak istiyorlar, istekleri bu bunun için Hayır kampanyası  yapıyorlar..

Irak’ı kurtaracağız diye geldiler.. beş parçaya böldüler.. Merkezi yönetim, bölgesel yönetim bilmem ne yönetim 5 ayrı Irak,

Suriye’yi bugün filen olmasa da 5’e bölmüş haldeler..

Türkiye sınırında : Türkmanler ve Müslüman Araplar

Ürdün sınırına yakın ve Akdeniz kıyısı olan yerde Rejim güçleri,

Laskiye ve çevresinde İran- Rusya reimi

Hama – Humus, Halep bölgesinde ABD güçleri ve onların destekledikleri PYD ve Terör örgütleri, İsrail Sınırında İse İsrail devlet kurulması beş başlı yönetim planlanıyor..

    Oyunu bozan Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olunca , ABD ve AB ülkeleri ve yöneticileri Erdoğan düşmanı oldu..

    Türkiye güçlü olmasın , Osmanlı uyanmasın istiyorlar..

    İngiliz Tarihçi : Joseph Toynbee ; “ Osmanlı yıkmak için 100 yıllık planla yıkıldı, yerine İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından büyük destekle  Türkiye Cumhuriyeti kuruldu..93 yıldan beri Milli Eğitim Ders Kitaplarında, Tarih ve Romanlar da Osmanlı’nın ne kötü kişiler olduğunu yazdık okuttuk ama itiraf ediyorum, Osmanlı Uyanıyor.. Osmanlı donduruldu, uyutuldu.. yalınız Osmanlı Uyanırsa onu kimse tutamaz !..  uyanıyor.. bana göre uyanıyor.. Bu Cumhuriyetin arkasında İngiliz ve ABD olduğu bilinirse tarih kitapları yeniden yazarsa Osmanlı uyanır silkinin ayağa kalkar ki onu kimse tutamaz.. ben bu tehlikeyi görüyorum,” diyor..

    Dünya ülkelerinde tuvalet yokken Osmanlı de tuvalet, hamam kültürü vardı.. Dünya da uçak üretimi yokken Osmanlı uçak yapıyordu.. Osmanlı kendi topunu yapıyordu.. Fatih Sultan Mehmet’in top projeleri bugün halen bir araştırma konusu , Osmanlı torunları dedelerinin ne büyük Kahraman olduklarını öğrenirlerse , bu yazılır çizilirse film olursa : Bu Avrupa’nın felaketi olur, Erdoğan durdurulmalı, uyutulmalı buzdolabına konmalı,” diyor..

    Batı dünyasında Osmanlı korkusu ve Sayın Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan korkusu sardı ve tirtir titriyorlar.. 16 Nisan da evet çıkmaması için Maddi ve Manevi her türlü imkanları ile Hayır diyorlar..

     Bu sebeple bizde hep beraber bin kere de olsa Evet diyeceğiz..

     Türkiye EVET ‘ mi ?

     Hep beraber evet diyelim: Evet

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI