Reklam
Bugun...
Arazi – Masa- Kasa !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Türkiye son 200 yıldan beri “Arazi de – Masa’da – Kasa da neleri kayıp etmedi ki ?

     Osmanlı’ya hasta adam dediler : Türk halkını hasta olduğuna inandırdılar.. araziye çıkmadı.. çıkarmadılar..

     Masa : Sevir, Lozan ,Mondros Ankara anlaşmaları ile , hasta adamı oturtarak , ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler..neler gitti neler ?

     Kasa: bir de hainler küçük beyinleri ile kasalarını doldurmaya çalıştı..!, cepede, alamadıklarını kasa doldurması ile elimizden aldılar..

     Birincisi : 93 yıldan beri biz dedelerimize, o Mübarek Osmanlı’ya küfür ederek geldik.. senin benim okuduğum ilk okul, orta okul, lise ve Üniversite kitaplarında, sürekli Osmanlıya hakaret ettiler.. bunları da bize okuttular..

     Tarih kitapları diye yazdıkları kitaplarda: Osmanlı Padişahlarına :” İçki içirdiler.. Alem yaptı,” diye yazdılar.. Bizden başka ecdadına küfür eden bir başka millet olduğunu sanmıyorum..

      Hasta adam dedikleri Osmanlı’yı 93 yıldan beri sürekli kötülediler.. kötülediler 15 Temmuz da Osmanlı evladını yıkamadılar..

      Türkler ayağa kalkmaması için ellerinden gelen her türlü oyunu oynadılar.. Araziye çıkamadık.. Masaya hasta odam olarak oturduk.. hainler ise kasasını doldurdu..

       İhanetin son bölgesi ise : Kayseri de toprağa gömülen uçaklar..

       Bir defa 200 yıllık yakın tarihimiz ders kitabı olarak okutulmalı..

       Ama : Yazarlar batı hayranı veya batının kölesi değil, Bir Osmanlı evladı olmalı..

       1919-2016 yılları arası özellikle ikinci ders olarak okutulmalıdır..

       Biz Lozan”ı iyi okuyup bilmezsek: Musul de Süleymaniye de Kerkük de olamayız..

       Türk Milleti olarak : Önce sınırlarımızı iyi bilmemiz gerekir..

       Masada : Çok şey vermişiz..

       Araziye çıkamadığımız için : Musul- Kerkük ve Süleymaniye onlara bırakmışız..

       Küçük hesaplarla: Kasaya para girsin derken hainliğimizle ülkemizi batırmışız..

       1986 yılında : Musul- Kerkük- Süleymaniye , Türkiye katılmak istediğinde , yiğit ordumuz olsa Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal yürü dediğinde yürüse bugün Musul – Kerkük- Süleymaniye Türkiye Cumhuriyetinin illeri olarak huzur içinde yaşayacaktı..

       Biz 1986 da o günleri yaşayan iyi bilir, Kasa, ile bu bölgede olamadık.. o hain kasa var ya tüm suç onda.. Kasa meselesi..! milli olma maselesi..

       O dönem Başbakan olan Turgut Özal, çok mücadele verdi ama ordu yürümedi..

       Bu sebeple diyorum: Yakın tarihimizin bir Osmanlı evladı tarafından doğru yazılması gerekiyor.. doğru yazılarak doğru okunmalı !..

       63 Ülke ile birlikte ABD Irak’a girerek 2 Milyon insanı öldürdüğünde, 10 Milyon insanı göçmen yaptığında, milyonlarca kadının kızın namursu kirletildiğinde Türkiye , Musul – Kerkük ve Süleymaniye bölgesinin yeni illeri olarak dahil ede bilirdi.. ama Kasa meselesi vardı.. arazi meselesi vardı.. yapamadık..

       Arazi- Masa- Kasa meselesi

       Türkiye Cumhuriyeti Devleti ordusu : yeni milli oluyor.. Milli ordumuzla Suriye ye girdik.. temizlik yapıldı, tampon bölge oluşuyor..

        Başika da bulunan ve bugün sınıra yığınak yaptığımız milli ordumuz, Musul- Kerkük- Süleymaniye ye girerek, orasının güvenliğini sağlamak zorundadır..

        Neticede topraklarımızı koruyacağız.. orası bizim sınırlarımız içinde..

        Terör örgütlerini kuran ABD ve AB ülkeleri şimdi teröristleri temizliyoruz diyorlar.. da terörün başı kendileri !.. sonuç olarak: 50 yıllık petrol gelirine savaş tazminatı olarak el koyacaklar.. bizi arazi ve masada yıkmaya çalışıyorlar..

        Katil olan kendileri : Türkiye bugün haçlı savaşı yapıyor..

        Osmanlı evladı Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , yedi düvene karşı savaş yapıyor, Allah uzun ömür versin !

        Bunu göremeyen kör gözler , mühürlenmiş kalpler var !..

        Ancak: Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Köprüler, tüneller, otoyollar, denizin altından yollar güzel hiçbir diyeceğimiz yok..

        Ancak: bizim acilen yerli otomobil, yerli uçak, yerli füze , yerli ve milli harp sanayinin kurmamız gerekiyor.. çok acil bir saat süre bile çok uzun  zaman !..

        Osmanlı evladı : Milli ordumuz, sınırlarımızı korukken, gerektiğinde, ABD yaptığı gibi çok uzak yerdeki olaylara da müdahale edecek güce gelmesi gerekir..

        Nerede bir Müslüman kanı akıyorsa, göz yaşı varsa Müslüman Türk ordusu orada olmalıdır..

        Türk ordusu : Arazide de olmalı, Masa da da olmalı , ama hasta adam olarak değil dünya beşden büyük diyen bir ordu olarak masada olmalıdır.. dünya beşten büyük diyen bir milli ordu olarak arazide olmalıdır..

        200 yıldan beri verdiğimizi geri almalıyız.. alma zamanı geldiğini görüyorum..

        Arazi- Masa- Kasa iyi görmemiz gerekiyor..

        İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI