Bugun...
Anlayış veya anlamak istedikleri

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


 Senin ne yaptığın değil de, onların nasıl anlamak istediği önemi ortaya çıkıyor..

     Türk halkı mankut değil, içinde evet diyende olacak hayır diyende olacak nitekim 16 Nisan 2017 referandumunda yüzde 51,4 evet dedi yüzde 48 hayır dedi..

     Halkımız mankut olsa : tamamı hayır veya evet derdi..

     Ak Partili var, CHP ‘li var, MHP’li var ve 90 üzerindeki kurulmuş olan her partiden insanımız var.. cemaatler ve dernekler var.. her düşüncenin azda olsa tarafı var..

     Ama bunu kabul etmeyen : tek taraflı düşünen var..

     Nüfusumuza bakıyorum: yüzde 99 Müslüman, ama Hıristiyan Nüfusumuz da var.. İstanbul, İzmir, Antalya, Hatay, Mardin, Adıyaman da Kiliseler , havralar var, buraya gidenler Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşı ..

     Antalya’ya gitmiştim: Bir İtalyan Hıristiyan , Türkiye çok sevmiş, Türk vatandaşlığına geçmiş, buraya yerleşmiş ve burada çalışıyor Türk vatandaşı , Türkiye için canımı verim diyor.. Türkiye seviyor.. bunu nasıl inkar ede biliriz..

     Nitekim de : 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Hıristiyan cemaatlerin açıklamalarını hep beraber gördük ve yaşadık.. hepsinin tek söylediği söz : Biz Türk Vatandaşıyız..

     Biz Türk Vatandaşıyız diyerek demokrasi nöbeti tuttular..

     Biz Türküz diyen bir insana inancından dolayı :”Haçlı ordusu denir mi ?” denmez.. kimsede demiyor.. Türk vatandaşına vatanını sevenlere Ertan Tan da bir başkası da , haçlı ordusu demiyor.. demiyor ama o yöne çekenler var !..

     Avrupa Birliği ülkeleri ve Haçlılar derken: elbette Türkiye deki gayri müslim vatandaşımız kast edilmiyor.. ama Türkiye de bir gurup ve düşünme ve anlama özürlü insanlar , bu sözü oraya çekiyor, kendi gönlünde yatanlarla başkalarına hakaret  ediyor , hakaretle dile getiriyor..

    Akşam dostlarla oturuyoruz: Ahaber de Ertan Tan konusu gündeme geldi..

    Hani sabah haberleri açarken onun bir sözü var: “ Aklını Fetullah Gülen ve onun adamlarına satanlara verin mehteri , aklını ve gönlünü Haçlılara satanlara verin mehteri, Gönlünü Gavurun çocuklarına kaptıranlara verin mehteri , PKK hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olmadı, o Avrupa ve Haçlıların temsilcisi verin mehteri, Haçlılar ve Türkiye içinde onun yandaşlarına verin Mehteri ,” diyerek dua ile söze başlıyor ya !

    Sevgili Ertan Tan kardeşimizin bu sözünden: “ onun bölücü , Türkiye içindeki gayri müslim vatandaşlarımızı ayır ettiğini söyleyen ,” curuh karşısında Ertan Tan savunmak ve neyin ne olduğunu söylemek bize düştü..

    PKK – PYD : kimin ? hesabına çalışıyor ? , iyi düşünün ! haçlıların !.. onun yandaşlarının gavurun çocuklarının hesabına çalışıyor..!

    Yok Kürtlerin savunucusu diyorsanız: ellerindeki silahlara bakın , ABD askerleri ile aynı karede resim çekindiklerine bakın, Ertan Tan haksız mı ?

     Sözde NATO üyesi, bizim müttefikimiz ülkeler terör örgütleri ile kucak kucağa ve Türkiye’nin başarılı operasyonları üzerine onu korumak için Suriye geldiler !

     ABD askeri ve Zıhlıları Türkiye sınırında PKK – PYD başta olmak üzere , Türkiye den gelecek bir harekette karşı teröristleri savunuyor..

     Gazetecilik mesleğini hakkı ile yapan sevgili gazeteci Ertan Tan, A haber de :” Haçlılar ve Gavurun çocukları “ derken haksız mı ?

     Bende söylüyorum: Yedi düven bir oldu, bugün haçlılar Türkiye saldırıyor..

     16 Nisan referandumu öncesi : Avrupa Ülkeleri, evet diyen Türk Vatandaşlarını itlerine ısırttılar, bakanlarımızı elçiliklerine sokmadılar.. Türkiye den gelen heyetleri sınır dışı etmeye kalktılar ve Hayır kampanyası için televizyonlarında, gazetelerinde hayır reklamı yaptılar..

     Referandum sonrası : bizim başlığımız Türkiye 51,4 Haçlılar 0 olunca alınanlar oldu.. kendilerini haçlı görenler oldu.. Haçlılarla bir olanlar oldu..

     Biz sözün başında söyledik: Türk halkı mankut değil, 90 siyasi parti var seçimlere en az 30 parti giriyor ve hepsi de az veya çok oy alıyor,  Referandum da evet diyende olacak, hayır diyende olacak bundan doğal bir şey olamaz..

     Türk halkı mankut olsa : Tek kalem çıkardı.. Evet yada Hayır

     Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 Nisan Referandumu sonrası yaptıkları açıklamada : evet veya hayır oyu veren sandığa giden seçmenlere teşekkür ederek hepsini bir kucakladılar..

     Bunu görmeyip halen: Hayır diyenlere Allah akıl fikir versin..

     Ertan Tan’ın : “ Haçlılar ve Gavurun Çocukları “ demesine, bize diyor anlamı çıkaranlara Allah akıl fikir versin..

     Okuma ve anlama özürlü, düşünce özürlü insanlarımız maalesef ki toplumumuzun içinde var, bunları da hoş karşılayacağız , çünkü iyisi kötüsü ile biz hep birlikte Türkiye’yiz..

     Tek vatan, Tek Millet, Tek Bayrak , Tek Devlet, ile biz hep birlikte Türkiye’yiz  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarıyız : dini, dili, ırkı, mezhebi, rengi, ne olursa olsun, hepsi bizim vatandaşımız ve bu ülkenin sahipleridir.. biz birlikte Türkiye’yiz..

     Ancak: Aklını , ABD de yaşayan o şarlatan ve haçlılara kiraya verenler hariç , tamamı bizim vatandaşımızdır..

   Anlayış veya anlamak istedikleri ne ise onu anlayanlara da

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI