Reklam
Bugun...
Ali Öztunç ve Kibar Özdemir

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Önce bir hatırlatma olsun: Kibar Özdemir, adı gibi kibar güzel bir insan, nazik, dost güzel bir ablamız..! biz onu sendika başkanlığı döneminden tanırız..

      Sonra CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı oldu, Kahramanmaraş tarihinde çok yüksek oy aldı. İl barajını aştı ikinci vekil bile çıkacaktı ama CHP Türkiye barajını aşamadığı için Kibar Özdemir milletvekili olamadı..

      Söylemi: yumşak, hakaret etmez, kibar , nazik güzel bir insan.. o gönüllerde Kahramanmaraş milletvekili oldu..! Kadar bu Kibar Özdemir ve Ali Öztunç  aynı kaderi çaprazlama paylaştı.!

      Sayın Ali Öztunç ise : Kibar , nazik, güzel bir insan, adam gibi adam ama 1 Kasım 2015 seçim sürecinin getirdiği şartlar sebebi ile CHP Kahramanmaraş’ta il barajına takılınca, Ali Öztunç milletvekili olamadı.. ama oy veren vermeyen herkese teşekkür etmesini bilen biri..

      CHP’li ama her kesimden saygı gören bir ağabeyimiz var Mehmet Parlakyiğit, CHP Kahramanmaraş Milletvekilliği yaptı, siyaseti bıraktı bugünlerde işine bakıyor ama adam gibi adam toplumun her kesimi tarafından sevilen bir insan..

      Ali Öztünç ismini : Gazeteci olarak , İsmail ve Mehmet Karaca sebebi ile biz yıllar önce tanımıştık.. Mert – yiğit bir arkadaşımız, sözü senettir- çeke kredi kartına gerek yok, o yiğit ve mert insan..

      Meslektaşımız, Ankara da yetişmiş bir Kahramanmaraşlı, onun TBMM olmasını isterdim ama nasip değilmiş.. bir daha ki seçime diyorum..

      Sayın Ali Öztunç bey, konuşmasına başlarken, veya eleştiri yaparken: “ Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Bakanımız” diyerek sözlere başlıyor fikrini söylüyor, kendi düşüncesini ifade ediyor ama asla hakaret yok..

      Hakaret etmeden konuşmayı, Ali Öztunç’a bakarak öğreneceğiz galiba !..

      Hakaretsiz bir siyaset : Ali Öztunç beyin sevdiğim tarafı ise bu oldu !..

      Sen Ak Partide siyaseti ve memlekete hizmeti doğru görmüşün..!

      Ben MHP de siyaset ve memlekette hizmeti doğru görmüşüm..

      O CHP de memlekete hizmeti ve siyaset yapmayı kendisine göre doğru görmüştür..

      Mesele olan : partiler değil, insandır.. bizim bir birimizi sevmemizdir.. bizim kardeşliğimizdir.. Biz bir birimizi sevelim partiler gelir geçer !..

      Türkiye Cumhuriyetinin 92 yıllık tarihine bakınız: Tek partili dönem, çok partili dönem, liderler, hani bugün hangisi var, yada ilimizde milletvekillerine bakın bugün hangisi var..

      Hoca efendi, minareden sela veriyor, sonra :  İnnâ lillâh ve İnnâ ileyhi Râciûn , her canlı gibi o da hakka yürüdü diyecektir.. her canlı ölümü tadacak.. mesele geride hoş bir seda bırakmaktır..

        Başına bir üzücü olay, musibet geldiği zaman; malına, sıhhatine, çoluğuna çocuğuna, ticaretine, yaşantısına, bir musibet gelen bir insan eğer “  innâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn derse…” mesele bitmiştir..

       Sayın Ali Öztunç: “ CHP oyu arttı ama kendisi vekil olamadı.. ben vekil olmadım diyerek üzülüp Kahramanmaraş terk edip gitmedi.. o kazandığı dostları ile görüşmelidir.

       İlçeleri – beldeleri gezerek oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyor.. bu bir erdemliliktir..

       Önümüzde bir belediye seçimi var ! Sayın Ali Öztunç niye Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasın, 2019 da yeniden niye vekil adayı olmasın !..

       Olmasa bile Sayın Ali Öztunç, başta yazdığım gibi gönüllere girmeyi başardı.. Bana göre bu en büyük milletvekilliğidir..

       Mesele : Milletvekili olmak değil gönüllere girmektir..

       Bir çok vekil tanırım ki : Kahramanmaraş’a geldiği zaman yada çarşıda Pazar da gezerken insanlar yüzünü görmemek için arkasını dönüyor..

       Sayın Ali Öztunç: duruşu , çalışması, yaklaşımı ile her partiden ve her kesimden güzel dostlar kazandı.

       1 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekili olamadı ama bu dünyanın sonu da olmadığını Sayın Ali Öztunç iyi bilen bir gazetecidir..

       Sevgili dostuma bizim acizane tavsiyemiz: “ Bugünden sonra Kahramanmaraş ile sıcak ilişkilerinize, bayramlarda özel günlerde, tatillerde gelerek çalışmanıza devam etmenizdir. Bunun sonucu olarak ilk seçimde büyük başarıya imza atacağınıza inanıyorum..

       Karşılıklı saygı ve sevgi olduğu zaman kazanamayacağınız bir zafer yoktur.. sizler bunu yapacak bilgi ve donanım vardır.. niye olmasın diyorum..

       Gönüllerin vekili yolun açık olsun diyorum..

       İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI