Reklam
Bugun...
Afrin- CHP ve 15 Temmuz

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Bazı fotoğrafları doğru göremez : Doğru parçaları bir araya getiremezsek gerçekleri hiçbir zaman göremeyiz..

     CIA Yeşil Kuşak Projesi olan FETÖ 15 Temmuz da değil de 16 Temmuz saat 03 00 de Darbeyi yapsa başarıya ulaşa bilirdi..

     Türkiye özellikle Suriye sınırında terör örgütü istemiyor

      Bu sebeple her türlü cevabı veriz kimseden izin almamıza gerek yok diyor..

      Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YPG tarafından bir tehdit geldiğinde ÖSO ile birlikte operasyon düzenleneceğini söyledi.

      Geçtiğimiz hafta Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini sözlerin ekleyen Erdoğan, "Daha sonra Milli Savunma Bakanı'nı bana gönderdi. İkili dar kapsamlı çalışmayı yaptık.

      Haritalar üzerinde çalışmalarımızla yaptık. G20'de de Putin ile orada çalışmamızı, görüşmemizi yaparak ne gibi adımlar atmamız gerektiğini çalışmalarımız neticesinde bir yere bağlayacağız.

      Bizim özellikle bize herhangi bir tehdit olması halinde bizim askerimiz ÖSO ile her türlü operasyona hazır" dedi.

      Afrin için 3 seçenek!

      Suriye’de çözümün görüşüldüğü Astana Zirvesi’nde Türkiye, PKK/PYD işgalindeki Afrin ile Fırat Kalkanı bölgesinin de İdlib Çatışmasızlık Bölgesi’ne bağlanmasını istiyor. Bu kabul görmezse, Afrin kuşatması ve harekatı gündemde...

     Tarihler manidar mı ?

      CHP Türkiye karıştırmaya zebin hazırlamak için yürümeye başladı..15 Temmuz 2017 de ortalığı karşırmak isteyen DEAŞ Ak Parti flamalı araçla CHP’lilerin üzerine gidecekken yakalandı..

      Türkiye de garip olaylar oluyor..

      Kazakistan'ın başkenti Astana’da yapılan Suriye görüşmelerinin 5’inci turunda masada  oluşturulan 4 çatışmasız bölgenin sınırları belirlenecek. Çatışmanın taraflarının da katıldığı zirvede Türkiye, İdlib Çatışmasızlık Bölgesi’ne Fırat Kalkanı operasyonuyla güvenliği sağlanan bölge ile Afrin’in de dahil edilmesini istiyor. Bunun kabul edilmemesi gündeminde kentin ablukaya alınması ve askeri harekat düzenlenmesi değerlendiriliyor.  ‘Astana 5’ görüşmelerine; Türkiye, Rusya, İran, BM, ABD, Ürdün, Esad rejimi ve muhalefet heyetleri arasındaki teknik ikili ve üçlü görüşmelerle başladı. Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Abdurahman Mustafa, bu toplantıda daha önce teknik bir heyet tarafından hazırlanan haritalar üzerinde mutabakat sağlanacağını anlattı. Mustafa özetle şunları söyledi:

     30 Aralık Ankara Antlaşması ile birlikte Astana süreci başladı. Orada da askeri konularla, ateşkesle ilgili görüşmeler oldu. 4 bölgede çatışmasızlık bölgeleri oluşturulması hususunda haritalar üzerinde mutabakat sağlandı. 4 bölgenin sınırlarının nereleri kapsayacağı konusunda teknik çalışmalar tamamlandı. Buna ilişkin haritalar oluşturuldu bu haritalar Astana’da garantör ülkelerin de katılacağı görüşmelerde onaylanacak. ABD, Münbiç’te verdiği PYD’nin çekileceği sözlerini yerine getirmedi. ABD’nin sözünü yerine getirmemesi Türkiye için bir güvenlik tehdidir. Afrin baştan beri terör örgütünün yuvasıdır. PKK’lı teröristler Afrin bölgesini kullanarak Türkiye’ye saldırılar düzenliyor.

      İdlib, Türkiye ve Rusya’nın kontrolünde olacaksa bu bölgeye Fırat Kalkanı ile oluşan bölgenin bağlanması gerekiyor. Orada da Tel Rifat var Minnağ havaalanı bölgesi var, Afrin var. Dolayısıyla Afrin’deki terör unsurlarının da yok olması gerekiyor. Bu hem Türkiye’nin milli güvenliği için hem de Suriye’deki dengeleri sağlamak için çatışmasızlık bölgesine dahil edilmesi gerekiyor. ABD’nin PYD’ye karşı tavrı belli, onlarla işbirliği içinde. Ama Rusya ve Türkiye’nin kendi aralarındaki görüşmelerde bu konu mutabakatın bir bölümüdür. Türkiye de Afrin ile ilgili somut kararlılığını Ruslar’a gösteriyor.

Bölgedeki ÖSO kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Afrin’in İdlib çatışmasız bölgesine dahil edilmemesi durumunda yakın zamanda ciddi bir operasyonun gündemde. Türkiye ve ÖSO güçlerinin ilk etapta Afrin’e direkt operasyon yapmayacağı ancak kenti etrafındaki Tel Rifat, Minnağ Havaalanı üzerinden kuşatılacağı düşünülüyor

Çatışmasız bölgeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Soçi kentinde yaptıkları görüşmede kararlaştırılmıştı. Nihai kararın ise Astana’daki zirvede verilmesi üzerinde mutabakat sağlanmıştı. Suriye’nin İdlib kentinin tamamı, Lazkiye, Halep ve Hama kentlerinin belli bölümleri, Humus vilayetinin belli bölümleri, Şam-Doğu Guta bölgesi, Dera ve Kuneytra vilayetlerinin belli bölümlerini kapsayan çatışmasızlık bölgeleri oluşturulması benimsenmişti.

    Afrin kapıda iken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürümesi, 15 Temmuz ‘a kadar Türkiye karıştarmaya çalışan guruplar, Türkiye enerjisinin başka yöne harcaması gibi derin planlar var..

    İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI