Reklam
Bugun...
14 Mayıs 1950 - 1 Kasım 2015

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyordu.. ortalık toz duman, ekonomi çökmüş, esnaf kan ağlıyor, insanların yüzü gülmüyordu. Yokluk, yoksulluk, fakirlik perişanlık..

     Sesiz bir toplum: olup bitenleri pencereden izliyordu..

     Karanlıkların ardından şafak söküp , güneşin doğacağını biliyordu..

     Yeter söz milletin diyen Türk Halkı 14 Mayıs 1950 de  “Köylülerle aynı uçağa binmem” diyen elit kesime bir güzel cevap verdi.. “Bizde varız dedi..”

     18 yıldır ezan sesine hasret kalan Müslüman Türk halkı , 14 Mayıs 1950 de doğan güneşle yeniden ezanına kavuştu.. Allah-u Ekber sesleri ile uyandı.. Esselatu hayrun minen nevm- Namaz uykudan hayırlıdır.. uyanın sesini minareden duymanın heyecanını yaşıyordu.. göz yaşları akıyordu.. hali vakti olanlar ise minarenin dibinde kurban kesiyordu..

      Böyle güzel bir günün sabahı Maraş sokakları ve bir konuşma kulak veriyorum!..

      Kara’ların Ökkeş uyanmış, ayazdan şehre  temaşa ediyordu..

      Veli edem seslendi !..

      Edem eğlen biraz şor edelim !

      Ökkeş emmi: damın süyüğüne gelerek , Veli edem diye çığırdı..

      Veli: Osmanlı toprakları, üzerine deki zulüm kalktı, Güneş yeniden doğdu, ama yinede ihtiyatlı olmak gerekir Ökkeş emmi !..

      Şehir bugün bir başka güzel, semada ezan sesleri var veli kardaşım..

      Ben gördüğüme inanırım, düşman’a imkan vermeyelim.. az eğlen fikirleşelim kardaş..

      Minarade hoca efendi sabah ezanını okuyor: Esselatu hayrun minen nevm,

      Haydi camıya gidelim, teze mempuslarımız gelir iki şor edelim, fikirleşelim”

      Sabah namazından sonra dama çıkan sümbüle oturan Veli ile Ökkeş uzun süre şor ederler..

      14 Mayıs 1950 öncesinde halk sesiz , efendilerin söylediklerini dinliyor , bir arayış içinde idi.. ve karanlık günlerden aydınlık günlere çıkmanın yolunu Adnan Menderes ‘e yetki vererek göstermişti.. Veli ile Ökkeş bunu enine boyuna fikirleşerek şor ettiler..”

      Gelelim 1 Kasım 2015 öncesine:

      Reklam olmasın diye adını yazmıyorum bir dergi : Türkiye de iç savaş çıkış tarihi 2 Kasım 2015 diye yazdı.. dün ise o derginin iki görevlisi , halkı isyana teşvik ve iç savaş çıkarma suçundan tutuklandı.. “Galiba devlet oluyoruz”

      Milli olmayan Televizyon kanalları ve gazeteler buna tepki gösterdiler ama Türkiye galiba devlet olacak gibi duruyor..

      Milli olmayan Gazete ve Televizyonlar yani batının finansmanını sağladığı yayın kuruluşları Türkiye karıştırmak 1980 öncesin götürmek için çok çalıştı..

      1 Kasım sonrası : CHP ve Ak Parti hükümet kuracak, Türkiye normalleşecek.. ! bu sebeple oyunuzu CHP’ye verin ak parti ile CHP oyları eşit olsun dediler..

      Algı operasyonu: Türkiye de herkes Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a düşman ! bunlar gitmeli dediler.. yüzde 52 oyla seçilen Cumhurbaşkanın yok saydılar..

      İnternet ortamında: Küfürler, hakaretler !

      Milletimize sürekli hakaret etmeyi kendilerine görev sayan elitler:” Beyninizi alıp sandağa gidin” diyerek insanımıza hakaret ettiler..

      Ak Parti : Eriyor oyu yüzde 34 geçmeyecek , Ak Parti bitti, Ak Parti dönemi kapandı oyunuzu CHP’ye HDP’ye verin diye çalışan sözde cemaat !..

      7 Haziran 2015 gününden bugüne kadar ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutlar 1 Kasım 2015 günü akşam saat 20 00 gibi dağılarak yerini temiz güzel bir havaya bıraktı..

      Bugün sonuçtan herkes memun, herkes mutlu !

      Benim bildiğim iki mesele var: Allah’ın haram kıldığını haram bileceksin , yasakları yapmayacaksın, yaparsan, hem bu dünyada hem de ahrette cezasını fazlası ile çekersin !..

      İkincisi : Devlet bir konuya yasak demişse devletle uğraşmayacaksın.. yanlışta olsa devletin dediği doğrudur..

      2 Kasım 2015 sabahı iç savaş çıkacak diyerek halkı isyana ve iç savaşa teşvik et, sonra da buna basın özgürlüğü de ! böyle bir basın özgürlüğü dünyanın neresin de var ?

      ABD ve AB ülkelerinde sen böyle bir yayın yapacaksın, adamı arlının orta yerinden vurarak onun yayın hayatına son verirler..

      Ak Parti hükümetine bir kere daha sesleniyorum: Acil olarak Anayasa ve Türk Ceza Kanunu , yani TCK yeniden düzenlenmelidir..

      Biz basın özgürlüğü ile bölücülüğü bir birinden ayırt edemiyorsak burada bir arıza var demektir..

      Devletin Kırmızı Çizgileri olmalı, Halkın özgürlüğünün kırmızı çizgileri olmalıdır.. artık Türkiye Cumhuriyeti bir devlet olmalıdır..

      Adnan Menderes dönemi, Turgut Özal dönemi, ak Parti iktidarı dönemini çok iyi okuyan halkımız yüzde 50 oyla Ak Partiyi yeniden tek başına iş başına getirmesi ülkemize hayırlı olsun ?..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI