Bugun...
ÜLKEM ADINA SEVİNİYORUM

AHMET SANDAL
sandalahmet@hotmail.com
facebook-paylas
 


Eskiden Aydın Doğan isimli adam, bırakın Cumhurbaşkanı ya da Başbakana Açık Mektup yazmayı "bir kelime" söylese olay olur ve ses getirirdi. Adam sayfa sayfa mektup yazıyor. Kimsenin taktığı yok.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden TÜSİAD Başkanları Hükümete yan gözle baksa olay olur ve günlerce gündemde yer alırdı. TÜSİAD'cılar şimdi bas bas bağırsalar da kimsenin taktığı yok.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden bazı köşe yazarları TSK yetkililerini tahrik ederler ve kışkırtıcı sözler ile siyasete dahil ederlerdi. Şimdi o dinozor köşe yazarları ne kadar yırtınsalar da, hoplayıp zıplasalar da TSK'nın komuta kademesi onları kaale almıyor ve siyasete müdahil olmuyor.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan gibi yüksek Devlet Görevlilerinin bırakın Camilerde imam olarak namaz kıldırmalarını, Camide  namaz kılarken görüntülenmeleri dahi olay olurdu. “Laiklik elden gidiyor” diye yaygara kopartılırdı. Şimdi Devletin yüksek Makamlarında bulunan Görevliler camilerde korkmadan, alenen namaz da kılıyor, namaz da kıldırıyor kimse bunu mesele etmiyor.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden Anadolu'nun gariban çocukları ve Vatanımızın temiz evlatları ikinci sınıf vatandaş görülür, köşe başlarını kapmış masonların borusu öterdi. Şimdi masonların borusu ötmüyor ve Anadolu'nun gariban çocukları ve Vatanımızın temiz evlatları birinci sınıf vatandaş olarak görülüyor.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden Dünyanın egemen güçlerinin Türkiye için çizdiği bir yol ve verdiği rol vardı. Bu yolda kuzu kuzu gider ve bu rolü mecburen oynardık. Şimdi ise kendi çizdiğimiz bir istikamet ve kendi belirlediğimiz bir görev var. Kendi öz karakterimizin gereğini yapıyor ve kukla gibi davranmaktan kurtuluyoruz.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden Millet ile Devlet yabancılaşması, kutuplaşması ve gerginliği vardı. Şimdi Millet ile Devlet kaynaşması, bütünleşmesi ve huzuru var.

İşte ben buna seviniyorum.

Eskiden tarihimize, kültürümüze, medeniyetimize ve öz değerlerimize sırt çevrilerek Batı’nın Köhne Düzeni ve Batıl Değerleri öne çıkarılırdı. Şimdi Türkiye tarihine, medeniyetine, kültürüne ve öz değerlerine tam olarak döndü ve bunlarla tekrar kucaklaştı.

İşte ben buna seviniyorum.

Türkiye, 1923'ten sonra ilk kez normalleşiyor.

İşte ben buna seviniyorum.

Türkiye özüne döndü.

İşte ben buna seviniyorum.

Türkiye geleceğe dair büyük umut veriyor.

İşte ben buna seviniyorum.

Ve ben bütün bu olumlu gelişmelere “ÜLKEM ADINA SEVİNİYOR ve ÜLKEMİ DAHA ÇOK SEVİYORUM.”

Vesselam.

 

Ahmet SANDAL

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI