Bugun...
OĞLUM! İYİ DİNLE

AHMET SANDAL
sandalahmet@hotmail.com
facebook-paylas
 


Oglum! İyi dinle.

Batılılar hiçbir zaman medeni olmadılar. Haçlılar hiçbir zaman insani olmadılar. Devamlı gözlerini Doğu’ya diktiler ve devamlı Doğu’ya saldırdılar. Doğu'dan çalıp çırpıkları ile zengin oldular. Batılılar ve Haçlılar, hiçbir zaman sömürge zihniyetinden vazgeçmediler. Sömürgecilik ile refahını sürdürdüler. Hâlâ aynı mantıkla Afrika ve Asya’yı sömürüyorlar.

Oğlum! İyi dinle.

Haçlılar hiçbir zaman Müslümanı sevmediler. Batılılar Müslümanı hep köle gördüler. Afrika, Asya ve tüm İslam Topraklarını da birer hazine gördüler. Batı bu hazineyi asırlardır aşırıyorlar. Kendi Ülkesine taşıyorlar. İşte İslam Topraklarında huzur ve güven olmamasının sebebi budur. Doğu huzursuz ise sebebi Batı'dır. Batı, Doğu’nun yer altı zenginliklerini kolayca çalmak için bu Ülkelerde kaos ve kargaşa çıkartıyor.

Oğlum! İyi dinle.

Batı hiçbir zaman ahlaklı ve edepli olmadı. Batı her zaman nefsini ve egosunu yükseltti. Batı her zaman şeytani bir hedef ve gaye peşinde koştu. Batının derdi her zaman hazzını ve zevkini yükseltmek ve hayvanca yaşamaktır.

Oğlum! İyi dinle.

Batı,  hayat tarzı olarak rezildir. Düştüğü durum itibariyle sefildir. Ancak kurtulma umudu vardır. İslam olursa kurtulur. Sen onun hayat tarzına değil, o İslam’ın hayat tarzına muhtaçtır. Batı'nın hayat tarzı ve felsefesini örnek alırsan ondan daha kötü bir duruma düşersin. Çünkü Batı hatasını anlar ve İslam'a döner ise hayat bulur. Sen İslam'ı bırakırsan gidecek yer bulamazsın ve ortada kalırsın. Batı’ya baktıkça, battıkça batarsın. Batı’ya bakma, Batı İslam’a baksın.

Oğlum! İyi dinle.

İlim senin yitik malındır. Bulduğun yerde Batı’nın ilmini al. Zaten, Batı şu anki ilmini ve teknolojisini İslam'a ve Kuran'a borçludur. Maalesef biz uyurken, biz hurafelere dalmışken Batı çalıştı ve başardı.

Oğlum! İyi dinle.

Hiçbir zaman, hiçbir şey için geç değildir. Sende heyecan varsa, azim ve irade varsa, umut da vardır.

Oğlum! İyi dinle.

Hedefin, Batı'yı yenmek ve dize getirmektir. Bunun için Batı’nın ilim ve teknolojisini al, ancak, ahlak ve yaşantısını asla alma. Git onun başına çal."

Oğlum! İyi dinle.

Sen de başarırsın. Ecdadın Osman Gazi Bey, Orhan Gazi Bey, Fatih Sultan Mehmed Han, Yavuz Sultan Selim Han ve Kanuni Sultan Süleyman Han nasıl başardı ise sen de başarırsın.

Oğlum! İyi dinle.

Sevgili Peygamberimiz (asm) nasıl tek başına tüm karanlığa ve tüm cahiliyeye meydan okudu ve “sağ elime güneşi, sol elime ayı verseler, bu davadan yine vazgeçmem” diye büyük kararlılık sergiledi ise, aynı kararlılık sende de olmalıdır. Bir eline güneşi, diğer eline de ayı verip seni geçici Dünya menfeatlere çağırsalar da sen Hak Dava’ndan asla vazgeçme.

Oğlum! İyi dinle.

Heyecanını asla yitirme. Azim ve iradene sahip ol. Hedefini iyi belirle ve yürekten iste. Sana lazım olan budur işte.

Vesselam.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI