Bugun...
15 TEMMUZ 2016: KARA’DAN BEYAZ’A, KORKU’DAN UMUT’A BİR GECE

AHMET SANDAL
sandalahmet@hotmail.com
facebook-paylas
 


15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik, en önemli gecelerinden biridir. O gece, Ülkemizin huzur ve güvenini, Vatanımızın birlik ve beraberliğini tehdit eden bir darbe girişimine Milletçe şahit olduk. O gece neler yaşanmadı ki;  "TBMM binası tarihinde ilk defa o gece darbeciler tarafından şiddetli bir şekilde bombalandı. Demokrasi için, Vatanımızın birlik ve beraberliği için gösteri yapan insanlar tanklarla acımasızca ezildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesini darbecilerden korumak isteyen halkın üzerine helikopterlerden alçakça ateş açıldı. Demokrasi yanlısı insanlar suçsuz yere katledildi. Devletin polis eğitim merkezleri bombalanarak onlarca güvenlik görevlisi şehit edildi. Tarihinde ilk defa Genelkurmay Başkanımız darbeciler tarafından rehin alındı. Başta MİT, Emniyet Müdürlükleri olmak üzere nice Devlet kurumuna darbeciler tarafından gözü dönmüş bir şekilde pervasızca ateş açıldı. TÜKSAT gibi mühim bir kurum bombalandı ve çalışanlardan bazıları şehit edildi. Cumhurbaşkanlığı Resmi Konutuna bir kısım üniformalı askerler tarafından zorla girilmeye çalışıldı. TRT yayın binası askerlerce basılarak silah zoruyla sıkıyönetim bildirisi okutuldu. Cumhurbaşkanının birkaç saat önce dinlendiği Marmaris’teki otel basıldı ve iki Polis Memuru şehit edildi. O gece daha bunun gibi yüzlerce fecaat yaşandı. O gece korkunç bir geceydi. Çok şükür darbeciler başarısız oldu ve Milletimiz kazandı. Kara’dan Beyaz’a, Korku’dan Umut’a bir gece yaşadık o gece.

Ben o gece ve daha sonrasında yaşadıklarımı facebook üzerinden şöyle paylaşmıştım. Bu paylaşımlar, “15 temmuz 2016: Kara’dan Beyaz’a, Korku’dan Umut’a Bir Gece” sanki bir film şeridi gibi şu şekilde özetlenebilir:

1-Pazarcık'ta da halk Devlet'e, Vatan'a ve Demokrasi'ye sahip çıktı. Çoluk çocuk hepimiz sokaktayız. Pazarcık'ta Hükümet Konağı önünde meydandayız. Askeri darbelere karşıyız ve Demokrasinin yanındayız. Kimse bu Birlik ve Beraberliği bozamaz. Allah (cc) bizimledir. Teşekkürler Pazarcık. Teşekkürler Türkiye.

2-Pazarcık'ta görülmemiş bir gece yaşanıyor. Neredeyse 5 dakika arayla minarelerden Ezanı Muhammedi ve Sevgili Peygamberimize (asm) salat ve selam okunuyor. Maşallah.

3-Saat 05.12. Geceden beri ayaktayız. Milletimiz ve Devletimiz için sokaktayız. Demokrasi ve Kardeşlik için her daim ataktayız.

4- Sabaha ulaştık. Kara’dan Beyaz’a vasıl olduk. Korku’dan Umut’a erdik. Şu an TV'de izliyorum ve büyük haz duyuyorum: "Darbeye teşebbüs eden general, amiral, albay, subay ve askerler teslim alınıyor. Hepsi Yüce Türk Yargısı tarafından hızlı bir şekilde cezalandırılacaklar. Dün geceden itibaren sabah saatlerine kadar Milletçe ayaktaydık ve darbecilere karşı durduk. Şimdi darbecilerin kodese tıkılmalarını, daha sonra da en ağır cezalara çarptırıldığını izlemek hakkımızdır, inşallah.

5-Dün gece tüm Milletin el ve gönül birliğiyle darbe girişimine meydan okumasını ve darbecilere karşı ölümü göze alarak karşı durmasını, gelecekteki tarihçiler Türk Tarihinin en önemli olayları arasında sayacaklardır. Genç Osman'ı boğduran, Abdülaziz'in bileklerini keserek katleden, Abdülhamid'i hile ve desiselerle tahtından indiren, Adnan Menderes'i asan ve daha bunun gibi nice gayri meşru yollarla yönetimi ele geçiren zorba askeri zihniyet tarihte ilk defa Millet'in çelik göğsüne toslayarak geri püskürtülmüştür. Bu gece tarihte bir dönüm noktasıdır. Bu gece Millet Hâkimiyeti tam olarak eline almıştır, elhamdülillah.

6-Dün gece darbecilere karşı dik duruş gösteren ve darbelere geçit vermeyen başta Cumhurbaskanımız ve Başbakanımız olmak üzere Milletimizin tüm yiğit evlatlarına, iktidarıyla muhalefetiyle siyasi parti liderlerine ve basın mensuplarına can-u gönülden teşekkür ediyor ve tebriklerimi sunuyorum. Bu Millet her daim asaletini ve büyüklüğünü göstermiştir. Müslüman Türk Milletinin bir ferdi olmaktan her zaman onur duydum ve onur duymaya devam edeceğim.

7-"Hak isteyenin hakkını verin, baş kaldıranın başını kesin!'' (Ulu Hakan Sultan Abdulhamid Han) Feto denilen o alçak hainin ve Millete tuzak kuran tüm darbecilerin başı kesilmelidir. Hem de en kısa zamanda.

8- Ordu içerisinde öbeklenmiş FETÖ'ye mensup teröristlerce dün gece gerçekleştirilen darbe girişimine karşı koymak isterlerken 208 güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız, alçak ve hain Feto'nun gözü dönmüş teröristleri tarafından şehit edilmiş ve 1440 güvenlik görevlisi ve vatandaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize rahmet ve mağfiret, yaralılarımıza da şifa ve selamet diliyorum. Ülkemizin huzur ve güveni, Milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını hiçe sayan bu yiğitler asla ve asla unutulmayacaklardır.

9- Ey Darbeciler! Ey zalimler! Ne istiyorsunuz bu Milletten. Sizden bu Millet asırlardır hep zarar ve zulüm görüyor. Yahudilik sizde. Siyonistlik sizde. Masonluk sizde. Kimi zaman isminiz Jön Türk'tür, kimi zaman İttihat Terakki kılıfıyla dolap çevirirsiniz, kimi vakit Gezici olup geri zekâlıları kullanırsınız, kimi vakit FETÖ olup Milletin başına bela olursunuz. Allah topunuzun belasını versin. Allah'ın (cc), Resul'ünün (asm) ve tüm Mü'minlerin laneti sizin üzerinize olsun. Müslümanlara tuzak kuran tüm darbecilere ve tüm zalimlere lanet olsun. Amin.

10- Bilenler Fetih Suresinin tamamını sıkça okusun. Bilmeyenler Fetih Suresinin 1. ayetini sık sık zikretsin. Allah'ın izniyle Fetih Süreci 15 Temmuz 2016 gecesi başlamıştır. Bu süreç fiili ve kavli dualarımız ile yakın zamanda tamamlanacaktır. Elhamdülillah. "İnna fetahna leke fethan mübina.""Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik.” (Fetih Suresi, 1)

11- Bu darbe girişimini hâlâ küçümseyen bazı aklıevvellere sesleniyorum: Kökü dışarıda, uzantıları içeride bir terör örgütü (FETÖ) tarafından Türkiye'de 15 Temmuz 2016 günü bir iç savaş için düğmeye basıldığını nasıl görmezsiniz, nasıl idrak etmezsiniz? Türkiye'yi de Mısır ve Suriye gibi bir kaosa ve belirsizliğe sürüklemek için plan yapıldığını nasıl görmezsiniz, nasıl idrak etmezsiniz? En kötü demokrasi yönetiminin en iyi askeri darbe yönetiminden daha evla olduğunu nasıl görmezsiniz, nasıl idrak etmezsiniz? Türk tarihinin en tehlikeli dönemecinin 15 Temmuz 2016 tarihinde atlatıldığını nasıl görmezsiniz, nasıl idrak etmezsiniz? Bütün hesapların üzerinde Allah'ın (cc) hesabının, bütün planlar üzerinde Rabbim'in (cc) planının olduğunu nasıl görmezsiniz, nasıl idrak etmezsiniz? Tamam bütün bunları görmek istemeyebilirsiniz ve idrak edemeyebilirsiniz. İnadınız, egonuz ve nefsiniz, sizi "kör" etmiş olabilir. Ancak şunu (varsa aklınız) bir tarafa not edin artık: "Kafirler istemese de Allah Nurunu tamamlayacaktır." (Saff Suresi, 8) Vesselam.

Ahmet SANDAL

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI