Bugun...
TEMSİLDE MİLLETVEKİLLERİMİZ VE ANKARA

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Şehrimizden, şehrimizi ve bizleri temsil etsinler diye seçtiğimiz Milletvekillerimiz şehrimizi Ankara’da temsil edemiyorlar ama Ankara’yı şehrimizde çok güzel temsil ediyorlar. Şehrimize yapılması gereken, ivedilik gerektiren hizmetler sürekli askıya alınırken, TBMM toplantıların da milletvekillerimiz şehrimizin sorunlarını dile getirmekte zorlansalar da, Ankara’nın şehrimizden beklentilerini bizlere anlatmak için öyle çaba sarf ediyorlar ki emeklerini inkâr etmek hiçbir kitaba sığmaz.

Elbette ki Milletvekillerimiz Ankara ile şehrimiz arasında köprü vazifesi görmektedirler. Bu görevlerini de ifa etmek zorundalardır. Benim demek istediğim bu köprü tek şeritli olmamalı, nasıl ki Ankara’yı şehrimizde temsil ederlerken canla başla çalışıyorlar, Şehrimizi de Ankara’da temsil ederken aynı özen ve itina göstermelidirler.

Mecliste sekiz tane milletvekilimiz bulunmaktadır. Şehrimize gelen hizmetlere ve yapılması beklenen projelerin aksaklığına baktığımız da bizlere, Ankara’da hiç temsil edilmiyoruz gibi gelmektedir. Basit hemen birkaç örnek vereyim. Şehrimizi komşu illere bağlayan komşu illerimizin hemen hemen hepsinde otoban var iken bu otoban bağlantıları şehrimize geldiği sırada kopmaktadır. Hızlı tren projesi birçok ili birbirine bağlarken, bizlere teğet geçmektedir. Hızlı tren projesi şehrimizden geçtiği takdirde hızlı trenin olağan haline hızına aykırılık teşkil ediyormuş. Bu ve bunun gibi sayabileceğim yüzlerce örnek.

En basiti 15 Temmuz gecesi Ankara Kazan halkının darbeye karşı topyekûn göstermiş oldukları mücadele sonrasında Mecliste Kazan ilçesine şehrimizle özdeşleşmiş ve milli mücadele döneminde gösterilen azim ve zafer sonucunda şehrimize verilen Kahramanlık unvanıyla aynı unvanı verilmek istendiğinde bir milletvekilimiz de Bu unvan şehrimize ait, bu ilçemize de başka bir unvan verelim. Diyemedi…  Yanlış anlaşılmasın kazan halkının 15 Temmuz gecesinde göstermiş oldukları mücadeleyi küçümsemiyorum. Sadece başka bir unvan verilebilirdi diyorum.

Seçim dönemlerinde mahalle mahalle, sokak sokak gezen ve destek isteyen milletvekillerimiz seçim esnasında göstermiş oldukları azim ve çabayı maalesef ki Mecliste gösteremiyorlar. Yalnız ne zaman ki şehrimize gelseler, televizyonlara, gazetelere Ankara siyaseti ile ilgili uzun uzun demeçler veriyorlar. Bizler Ankara siyasetini bizlere anlatsınlar diye mi milletvekili seçtik. Birçoğumuz sekiz milletvekilimizin tek tek isimlerini bile bilmiyor.

Şimdi gündem de Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi için referandum var. Milletvekillerimiz bu referandumu ve yapılacak olan anayasa değişikliğini kendilerine emir telakki ederek sokak sokak, kapı kapı dolaşıyorlar. Referandum için bağlı oldukları partilerinin referandum için benimsedikleri siyasete karşı destek istiyorlar. Buradan, yapılacak olan Anayasa değişikliği ve referandumun gereksizliği manası çıkarılmasın. Elbette ki referandum süreci ve sonucu ülkemiz için çok büyük önem teşkil etmektedir. Benim sadece vurgulamak istediğim milletvekillerimizin ve partilerimizin tek kutuplu çalışmalarıdır. Bir yandan ülke siyasetine katkı sağlarlarken bir yandan da şehrimiz için, şehrimizin gelişmesi ve hizmet alması için çaba ve emek sarf etsinler.

Yoksa hepimiz Ankara’nın siyasetini medya ve televizyonlar aracılığıyla bizzat birinci ağızlardan dinliyoruz, öğreniyoruz. Kimsenin bizlere Ankara’nın kısacası, ülkemizin siyaseti hakkında bilgi vermesine anlatmasına, Ankara’yı şehrimizde temsil etmeye çalışmalarına ihtiyacı yok.

Hoşça ve Dostça KALIN…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI