Bugun...
ŞİMDİ SIRA KİMDE...

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


2000 yıllarda, Irak savaşında uyguladıkları psikolojik baskılarla esir aldıkları Irak halkından, işkencelerle ve ilaçlarla insanları delirtme safhasına getirerek oluşturdukları insanlık dışı insanlarla sözde daha önce isimleri duyulmuş terör örgütlerinin emrine verilerek insanlık dışı cani katliamlar ve infazlar yaptırdılar. Bu gün Işıd terör örgütü içerisinde Irak savaşında esir aldıkları birçok mazlum Irak’lının olduğunu biliyoruz. Bu mazlumlardan beyinlerini yıkayarak, işkencelerle, açlıkla, susuzlukla ve kullanılması yasak ilaçlarla tamamen ölmek ve öldürmek üzere programlanmış robot insanlar var ettiler. Bu insanları Suriye ‘de terör örgütlerinin emrine vererek bir mazlumla başka bir mazlumu çarpıştırdılar ve çarpıştırmaya da devam ediyorlar.

Orta doğuda Allahu Ekber nidaları ile birbirlerini öldüren insanların gerçekte ki açıklaması da maalesef ki budur. Bir taraftan orta doğu da söz sahibi olmak isteyen batılı ülkeler yâda çok uluslu şirketler, diğer tarafta hiçbir asker kullanmadan oluşturulan iç savaş, kardeş savaşı, bu savaşta beyinleri yıkanan insanların Allahu Ekber nidaları, bu nidalar bir taraftan bu savaşın kazananlarının savaşanlar olmayacağını, aksine savaşı törpüleyen leş kargalarının varlığını ve ağızları açık bir şekilde savaş sonrasında paylarını almaya bekleyen devletlerin veya aktörlerin olacağını, diğer taraftan Dünyaya eksenine yaymak istedikleri tüm Müslümanlar teröristtir, canidir diye oluşturmaya çalıştıkları İslami fobi reklamıdır.

Dikkat edilirse orta doğuda her gün aktörler yer değişmektedir. Bir zamanlar Esed baş aktörken belli bir zaman sonra yerini Işıd terör örgütü aldı. Tüm dünya bir anda ışıd terör örgütüne karşı ortak cephe aldı. Orta doğuda bir anda konuyla hiç alakası olmayan ülkeler sözde terör örgütü Işıd’a karşı savaşıyoruz diyerek Suriye ye hava ve kara saldırısında bulundu. Ölenler ise her zamanki gibi sivil halk.

Sonra Işıd terör örgütünün yerini daeş aldı. Bu seferde başka ülkeler Suriye de soluklanmaya başladı. Ölümler yine sivil halk ve çocuklar. Hatta bu anlamda öyle saçma kararlar alındı ki tüm dünya ya geri zekâlı muamelesi yapıldı. Abd, Suriye de Işıd ve Daeş’e karşı savaşıyorlar diyerek tüm dünyanın gözleri önünde Pkk’nın Suriye ayağı olan Pyd ve Ypg’ye silah ve lojistik verdiler. Yani terörü terörle terbiye etmeye çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar.

En son ise Esed’in kimyasal silah kullanmasının ardından Esed yanlısı devletler Esed askerlerini vurmaya başladı. Yani kısacası Orta doğuda ki savaş doğru okunduğunda leş kargalarının kirli oyunları olduğunu açıkça görebiliriz. Kimin aklına gelir değil mi? Savaş esirlerini insanlıktan çıkarılıp, başka bir yerdeki savaşta kullanmak…

Şimdi ise merak konusu, Suriye de esir aldıkları, yâda kaybolan binlerce insanın hangi ülkede, hangi savaşta kullanacaklarıdır. Kısacası Şimdi Sıra Kim de…(!)

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI