Bugun...
ŞEHRİMİZİN ARTILARI (!)

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Şehrimiz Büyükşehir Belediye Başkanı M.Fatih ERKOÇ Aksu TV de katılmış olduğu artı eksi programında şehrimizde, proje aşamasında olan, yapımı devam eden, tamamlanan projeler hakkında detaylı bilgi verdi. Vatandaşlarımızda şehrimizde hizmete sunulan/sunulacak olan hizmetleri birinci ağızdan öğrenmiş oldular.

Birinci etabı tamamlanan Aliye İzzetbegoviç Rekreasyon parkı, yapımı devam eden millet parkı, Menzelet mesire alanı 1. Etap, Kayak Merkezi ve Mesire Alanı, Malik Ejder (Aksu Çayı) Köprüsü, Arasa Camii Arkası Otopark Projesi, Atıksu Arıtma Tesisi Ağcalı yolu, madalyalı kavşak, ballıca yolu, demirciler çarşısı restorasyonu, taziye evleri ve sosyal tesisler, Trafiği rahatlatmak için şehrimizi çevreleyen çevre yolları yapımı, yapılan asfalt yollardan tutunda dökülen asfalt tonu miktarına kadar bilgileri paylaştı.

Kısacası şehrimizin artıları tek tek masaya yatırıldı ve bir anlamda bu hizmetlerin sunumu yapıldı. Bu hayata geçirilen ve geçirilmeye çalışılan projelerin yapımında geçen sürenin ne kadar meşakkatli olduğuna dem vurarak bir anlamda hizmetlerin ağır ilerlemesinden yakınanlara inceden bir mesaj da vermiş oldu.

Şehrimizin merkez ilçelerinden tutunda diğer ilçelerinde yapılan tüm çalışmaları ve hizmetleri bir anlamda büyükşehir sahiplenmiş oldu. Öyle olunca da insanın aklına tüm bu hizmetleri büyükşehir belediyesi yapıyorsa diğer belediyeler ve çalışanları ne iş yapıyorlar acaba...

Program içinde Gazeteci Ali ESKALEN bir ara Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır duruyor gibiydi, son günler de dedi ve hemen toparlayarak, aslında durmuyordu da… dedi. Aslında bir anlamda da vatandaşlarımızın çoğunluğunun düşüncesini de açığa vurmuş oldu.

Yapılan hizmetler küçümsenmeyecek kadar değerli, kaldı ki şehrimizde samimiyetle çakılan her bir çiviye de minnettar olduğumuzu ayrıca belirtmek isterim. Keşke yapılan hizmetlerin yanında halkımızın çoğunun kafasında soru işaretleri oluşturduğu ve oluşturmaya da devam ettiği sorulara da yer verilseydi.

Mesela; SSK ve SSK hastanesinin şehir merkezindeki eski binaları, Mesela Şeyh Adil Mezarlığı genişletme çalışmaları, bu meselalar çoğaltılabilir.

Elbette ki şehrimizin sorunu çok. Bunların hepsinin bir anda yapılmasını da kimse beklemiyor. Ancak hâlihazırda yapılan yerlerin yılını doldurmadan tekrar sökülmesi ve yeni bir projede değerlendirilmesi, oradaki yapılan emek ve masrafların heba olması gerçekten çok can sıkıcı. Örneğin; Kıbrıs Meydanında ki Suriyeliler parkı olarak bilinen Park. Tamam, şehrimizin 100 yılını planlayamıyoruz, buna bütçemiz müsait değil, şartlar müsait değil ama en azından bir on yılını bir yirmi yılını damı planlayamıyoruz. Şehrimiz arkasında da sürekli projeler üretilmesini ve kendine sunulmasını bekleyen Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi KAYNAK gibi bir kaynağımız varken.

Tüm bunlara rağmen hizmete açılan ve ileri ki zamanlarda hizmete açılacak olan tüm çalışmalar için Emeği geçen herkese ayrı yarı teşekkür ediyorum. Bu projelerin artarak devam etmesini diliyorum. Maksadım eleştirmek değil, Fakat Şehrimiz bir daha böyle imkânlar yakalayamayabilir. Arkamızda Başbakan yardımcımız VEYSİ KAYNAK var iken bu hizmetleri bu projeleri daha da büyütmemiz, Büyükşehre yakışır büyük Projeler hayata geçirmemiz gerek, diyorum sadece.

HOŞÇA ve DOSTÇA KALIN.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 2 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI