Bugun...
ŞEHRİMİZDE DOLU DOLU BİR HAFTA SONU

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Bu hafta sonu şehrimizde hem kültürel, hem siyasi, hem spor, hem edebiyat anlamında çok güzel etkinlikler vardı.

Bu etkinliklerden bir tanesi, İmam Hatipliler 13. Kurultayı şehrimizde yapıldı. Kurultaya Milletvekillerimizle birlikte, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’IN oğlu TÜRGEV Derneği başkanı Bilal ERDOĞAN ve çok sayıda dernek üyesiyle birlikte vatandaşımız katıldı.

Şehrimiz açısından diğer önemli bir gelişme CHP, 4. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısını şehrimizde yaptı. Toplantıya katılmak üzere CHP Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU ve CHP ‘nin 81 il Başkanı şehrimize geldiler. Toplantı sonrasında partililer şehrimizi gezme imkânı buldular. Ayrıca Kemal KILIÇDAROĞLU ve partililer bir çok ziyarette bulundular. Görüşmeler yaptılar.

Diğer bir etkinlik Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği 26. ‘sı düzenlenen Karakucak Güreş Festivali Batı park spor salonunda gerçekleştirildi. Bu Festivale de Milletvekillerimizle birlikte çok sayıda güreş sever halkımız katıldı. Çok yoğun bir katılım vardı.

Edebiyat alanında ise Kitap Yaprağı tarafından düzenlenen ve yazar Kadriye Arslan KIRDÖK  ‘ün söyleşi yaptığı etkinlik Necip Fazıl Kültür merkezi alt salonunda yapıldı. Söyleşiye Edebiyatseverler yoğun bir ilgi gösterdiler. Kısacası Hafta sonu şehrimiz yapılan etkinliklerle, toplantı ve spor müsabakaları ile yoğun bir hafta sonu geçirdi. Şehrimiz için çok güzel bir hafta sonu oldu.

Benim de anlatmaya çalıştığım tam olarak buydu. Şehrimizde hafta sonları bu tür sosyal aktivitelerin düzenlenmesi, ayrıca sosyal faaliyetlere katılmak isteyen halkımıza bu tür seçeneklerin sunulmasıydı.

Bu tür etkinlikler şehrimizin isminin duyulmasında, tanınması ve tanıtılmasında büyük önem arz etmektedir. Şehrimizde misafir etmiş olduğumuz insanlar ileri de şehrimize gelmek isteyen birçok insana referans olacaktır. Bu etkinlikler için şehrimize gelen insanlar şehrimizin doğasını, kültürünü, yöresel yemeklerini gezip görüp tatma imkânı bulacaklar. Memnun kalanlar gittikleri yerlerde şehrimizi anlatacaklar ve şehrimizin reklamını yapacaklardır. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesinde, organize edilmesinde ön ayak olan, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu tür etkinliklerin şehrimizde artarak devam etmesi dileğimle…

Hoşça ve Dostça Kalın…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI