Bugun...
ÖĞRETMENLER GÜNÜ

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Geleceğe yapılan en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu yatırımı yaparken ihtiyaç duyulan girişimci ruh öğretmenlerdir. Bu yatırımın çıktısı ise gelecek vaat eden tertemiz öğrencilerdir. Mustafa Kemal’inde dediği gibi “ Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”. Her yeni nesil öğretmenler tarafından işlenip parlatılıp hayata hazırlanır. Geleceğimiz öğretmenler tarafından inşa edilir.

Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü…

Bir insanı değiştirmenin bütün insanlığı değiştirmek olarak gören, her alanda öğrencisini hayata hazırlamak için kendi hayatından fedakârlıklar yapan, yetiştirdiği öğrencilerin ülkemizin geleceği olduğu bilincini hiç unutmayan, vermiş olduğu eğitim ve öğretimle dünyayı olumlu yönde değiştirmeyi amaçlayan, olması gerektiği için veya vazifesi olduğu için değil, öğrencilerini sevdiği için, insanlığa bir fayda sağlamak için gecesini gündüzüne katan, daha fazla bu öğrenciler için ne yapabilirim diyen tüm idealist öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmeni anlatmak öyle kelimelere ve mısralara sığacak gibi değil, iki satır kelimeye, iki satır şiire ya da sadece bir güne sığdırmak haksızlık olur. Unutmayalım anne babada bir öğretmendir. Bir öğretmenin hakkı da anne babaya eşdeğerdir. Gelecek nesillerin, bilinçli bir toplum olması ancak ama ancak eğitim ve öğretimle mümkündür.

Tekrardan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Hoşça ve Dostça KALIN…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI