Bugun...
KOMŞUM DEDİĞİN YUNANİSTAN’SA, DÜŞMANA NE GEREK

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında helikopterle Yunanistan’a kaçan 8 vatan haini için Adalet Bakanlığı iade talebinde bulunmuş, bu iade talebine Yunan başbakanı Çipras iade hususunda ellerinden geleni yapacakları sözü vermişti. Yunanistan Yüksek Mahkemesi ise fetö'nün darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye’ de sözde adil yargılanmayacakları kanaatiyle Türkiye'ye iade edilmemeleri yönünde karar verdi. Aslında bu pekte şaşılacak bir karar değil. Yunanistan bu güne kadar Türkiye’den kaçan ve Yunanistan’a sığınan hiçbir teröristi iade etmedi.

Bundan bir ay öncesi alelacele gündeme getirilen Kıbrıs barış görüşmelerinin ısıtılıp tekrar Türkiye önüne getirilmesinin de sebebi böylelikle belli olmuş oldu. Türkiye’yi ellerinde tutmuş oldukları 8 vatan haini askerlerin iadesiyle köşeye sıkıştırmaya çalışan Yunan hükümeti istediğini elde edemeyince iade talebine olumsuz yanıt verdi. Adalet Bakanlığı ise 2. Kez iade talebinde bulundu ve Yunanistan’a sığınan vatan haini askerlerle ilgili kırmızı bülten çıkartmak için Interpol’e yazı yazdı.

Ayrıca 29.01.2017 tarihinde Kardak krizinin 21. yıl dönümünde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet komutanları ile beraber Kardak kayalıklarına giderek, kardak kayalıkları etrafında incelemeler yaptı. Akar'ın Kardak bölgesindeki seyri sırasında bölgeye ufak bir Yunan sahil güvenlik botunun geldiği, uzak mesafeden gözlemleme yaptığı görüldü. Bu incelemeyle de Türkiye Yunanistan’a ince bir mesaj vermiş oldu.

Türkiye ile Yunanistan ilişkileri Ege Sorunu, Kara Suları Sorunu, Hava Sahası Sorunu, Kıbrıs Sorunu, Kardak Krizi gibi sorunlarla sürekli bir gerginlik ve çekişme içinde geçmiştir. Yunanistan fırsatını bulduğu her platformda Türkiye üzerinde baskı oluşturmak ve bu baskıyla elde etmek istediklerini dayatmaktadır. Yunanistan’ı bu tür eylemlere dış ülkelerin kışkırtmasının da büyük bir katkısı vardır. Bu gün komşumuz dediğimiz Yunanistan Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden üniformalı vatan hainlerini ülkemize karşı savunuyor. Bu gün müttefikimiz dediğimiz Amerika Suriye de ypg ve pyd ‘ye silah yardımı yapıyor. Türkiye de böyle bir ortamda hem içindeki hainleri hem de dışarıdaki hainleri temizlemeye çalışıyor.

Bu gün Yunanistan’ın kendine sığınan bu vatan hainlerini niye iade etmediklerini hepimiz biliyoruz.

Bundan birkaç ay evvel resmen iflasını açıklayan Yunanistan bu gün yeniden Kıbrıs sorununu gündeme getiriyor. Hani sen iflas etmiştin. Ağır ekonomik kriz içerisindeydin. 5 yıl ağır ekonomik kemer sıkma politikan vardı. Yunanistan değil miydi? yaptığı referandum ile halkın yüzde 61’inin borç ödemeye hayır dediği Ülke…

İşte bu ahval içinde bir ülke bizlere adil yargılama konusunda sözde bildirim yapıyor. Bu güne kadar yargılanan hangi Fetö ve Pkk terör örgütü adil yargılanmamış veya kötü muameleye maruz kalmış.

Yunanistan elinde bulundurduğu 8 vatan haini ile Türkiye’ye rest çekmeye çalışıyor. Bu da Yunanistan’ın geçmişten gelen Türkiye’ye karşı kirli siyasetinin başka bir yüzü herhalde…

Havadan halka ateş açanlar

Dünyaya kin ve nefret saçanlar

Bu vatanın evladıysa Yunana kaçanlar

Vatanı nereye koyacaksın, Haini nereye
 

Hoşça ve Dostça KALIN…





YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



8 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI