Bugun...
KİMYASALLARLA, KİMYAMIZI BOZDULAR

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Birkaç gün önce Esed rejimi kendi (Suriyeli) halkının üzerine kimyasal silahlarla başlatmış olduğu bonmardımanda çoğu çocuk yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Yüzlerce de yaralı var. O kadar uluslar arası anlaşmalar varken, bu kadar bariz bir savaş suçunun işlenmesi ve bunu dünyanın gözünün önünde yapılması anlatılabilir bir şey değil.

Söz konusu orta doğu halkı ise, söz konusu Müslüman insanlarsa, maalesef ki terazinin kantarı bir anda kaçıyor. Bir yandan kimyasal silahlarla havadan şehir bombalanıyor, diğer taraftan bölgede zor şartlarda da olsa faaliyet göstermeye çalışan hastaneler vuruluyor. Hani savaşlarda sivil halk hedef alınmazdı, hani ibadethaneler, hastaneler, ambulanslar savaşlarda dahi olsa vurulamazdı.

Kendi vatandaşının burnu kanasa dünyayı ayağa kaldıran batılı ülkeler kimyasal silahlarla, bırakın ya kimyasal silahı,  savaş bahanesi ile milyonlarca insanın, çocuğun ölümüne yüz çeviriyor, görmezden geliyor. Sorarsanız da hepsi demokrasi babası ülkeler…

Orta doğuda sözde demokrasi mecnunlarının aynı anda silah tüccarları olması ve sattıkları silahlarda taraf gözetmeksizin, terör örgütlerinden tutun da Esed rejime kadar herkese silah sattıklarını tüm dünya kamuoyu biliyor Artık. Biliyor ama maalesef sessiz.

Ayrıca, Esed rejiminin eli bu kadar güçsüzleşmişken halen kimyasal silahlar buluyor olması da diğer akıl karşıtı bir durum. Dünyayı bebek cesetleriyle ne hale getirdiler. Acınması gereken durum ise buna tüm dünya halklarının alışması ve normal bir durum olarak karşılaması, Bir çocuğun ölümünü bile açıklayamazlarken şimdi Orta doğu da bebek mezarlıklarının kurulması vicdan ötesi, insanlık dışı bir durum.

Zırt pırt Fransa parlamentosu, Ermeni locasının baskısı ve kışkırtması ile ısıtıp ısıtıp önümüze getirdikleri sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla Ülkemize yaptırım uygulamaya çalışıyorlardı. Yıllardan beri Irak’ta, Kudüs’te, Cezayir’de, Myanmar‘da, Doğu Türkistan’da, Lübnan’da, Filistin’de, Afganistan’da, Çeçenistan’da, Suriye ‘de yapılan soykırımı görmezden geliyorlar. Sizin insafınız kurusun. Bu insanlık suçları da gözlerinin önünde gerçekleşirken…

BM’leri olağanüstü toplanmaya çağırıyorlar. BM’nin daimi üyesi Rusya’nın Suriye ile ilgili alınacak kararların hepsini veto edeceğini duyunca oylamaya bile geçmeden toplantıyı fesh ediyorlar. Bu günden sonra BM,  AB ve NATO hiçbir şey yapmasın. Onlar artık ölen binlerce bebeğin ölümünün günahı çıkartmaya çalışsınlar. En komik olanı ise ABD başkanının Olaylar karşısında Suriye ile Esad artık gözümüzdeki değerini yitirdi. Demesi…. Ve şuan dünya nefesini tutmuş Donald Trump’ın Suriye ile ilgili alacağı kararı bekliyor. Ölecek kimse kalmadı ise savaşı durdurmanın da zamanı geldi diye düşünüyor olmalılar.

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI