Bugun...
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TEKKE

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Kentsel Dönüşüm yasasının çıktığı 2012 yılından beri şehrimiz Tekke (Yusuflar mahallesi)‘ nin yıkılarak hem çarpık kentselleşme nedeniyle görüntü kirliliği ortadan kaldırılacağı, hem de modern yapılarla şehre yeni bir vizyon kazandırılacağı söylendi, durdu. Fakat bu güne kadar somut bir adım atılmadı. Aynı konuyu üç dört aya bir ısıtıp ısıtıp gündeme getirilmesi de ayrı bir kafa karıştırıcı mesele…

Kentsel dönüşüme başlanılacaksa öncelikli yerlerden olan tekke projesi sürekli ötelenip beklemeye alınıyor. Yetkililere sorduğumuzda projenin hazır olduğunu en kısa zamanda gündeme alınacağı söyleniyor. Buradaki bina sayısı ve yaşayan insan nüfusu elbette azımsanmayacak kadar çoktur. Ayrıca buradaki birçok binanın tapusunun olmadığı da bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca hem mali bir külfet hem de sosyal bir sıkıntı olduğu aşikârdır. Fakat Belediye başkanlarımız bu tür sancılı durumlara bu tür hizmetlere kendileri talip oldu ve halkımızda destekledi. Yani hiç kimse yapılacak olan hizmetlerde kendince bahaneler bulmasın.

Bu gün Kahramanmaraş belediyelerinin en hızlı ve en verimli hizmet yapması gerektiği günlerdir. Neden derseniz, şehrimizde bir dönem belediye başkanlığı yapmış ve şehrimiz sıkıntılarını ve hizmet bekleyen öncelikleri çok iyi bilen ve tecrübe sahibi Milletvekilimiz Veysi KAYNAK ve aynı zamanda Başbakan yardımcısıdır. Böyle bir avantaj karşısında halen ödenek sıkıntımız var, halen merkezi yönetime şehrimiz sıkıntılarını anlatamıyoruz bahaneleri hiç gerçekçi olmaz. Böyle bir avantajı belediyelerimiz sürekli projeler hazırlayıp sürekli hizmet arayışı içerisinde ve bu projeleri Başbakan Yardımcısı Veysi KAYNAK ‘A sunarak, bilgilendirerek ve karşılığında şehrimize hizmet alarak geçirmesi gerekir.

Bu durumda bile hizmetlerde ve projelerde aksamalar oluyor, yapılacak olan hizmetler öteleniyorsa hiç kimse kusura bakmasın da burada ben iyi niyet aramam. Kimse de aramaz. Kıyaslama yapmak istemem ama bu gün merkez ilçe belediyelerin hizmetleri bile birbirine eşit değildir. Şehrimizde on ilçemizin belediyesi iktidar partisi Belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Yani yapılacak olan hizmetlerin ve projelerin il genel meclisinde onaya sunulduğunda muhalefet edecek kimse de yok. Kentsel dönüşüm noktasında şehrimize baktığımızda hiç de iç açıcı bir sonuç çıkmamaktadır. Şimdi de Tekke kentsel dönüşüm projesi 2017 yılına ertelenmiş şehrimize hayırlı olsun. 

 

 

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI