Bugun...
KAYNAĞIMIZ VARDA DEĞERLENDİREMİYORUZ.

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


 Şehrimizin her konuda önü açık ama bir türlü şeytanın bacağını kırıp kabuğundan çıkaramıyoruz. Şehrin makûs talihinden midir yoksa gereken ilgi ve özenin gösterilmemesinden midir? Bilinmez bir türlü olması gereken düzeye çekemiyoruz. Şehir sanki kendi kaderini kendisi zorluyor gibi stabil bir izlenim var.

Tarhanası, cevizi, pestili, bastığı, sucuğu, dondurması, biberi, yemek kültürü, doğal ve tarihi güzellikleri ve misafirperverliği ile gezilecek, görülecek ve tadılacak birçok güzelliği barındırır şehrimiz. Böyle her türlü donanıma ve birikime sahip olmasına rağmen olması gerekenin çok gerisinden takip etmektedir, ilerlemeler.

 

Çok eski uygarlıklara ve medeniyetlere ev sahipliği yapan şehrimizde, bu gün olmuş ne bir arkeolojik ne de tarihi bir inceleme ve çalışma yapılmamıştır. Kanaatimce şehrimiz üniversitesinde 2011 yılında faaliyete geçen arkeoloji bölümü bu konuda her türlü AR-GE çalışmalarını çok makul bir ödenekle yapabilir.

 

Mesela;  tamamlandığında dünyanın en büyük açık alan müzesi halini alacak olan GERMENİCA bile vatandaş tarafından evinin zemin katında yapılan kaçak kazı sonucunda bulunmuştur. Araştırılsa kim bilir daha neler çıkacak.

 

Yetkililerimizden, bu şehrin evladı olan Başbakan Yardımcımız Veysi KAYNAK’IN sürekli projeler üretmelerini ve kendisine sunmalarını istediğini biliyoruz. Bu şehrimiz için bulunmaz nimet. Bura da yapılması gereken bu şehre neler yapılabilirin yanında, bu şehre neler yapılmalı diye düşünmek. Bunun içinde saatlerce kafa yormaya gerek yok. Yönetimde olanlar bu gün bu şehrin nelere ihtiyacı olduğunu zaten biliyorlar.

 

Haddim değil ama örneğin benim aklıma şehrimizde bir askeri acemi birlik niye kurulmasın, Ya da bir Polis meslek yüksek okulu.

Bir düşünün on binlerce insanın şehrimize geldiğini, yemin töreninde gelen aileleri düşünün. Bir yandan şehrimizin tanıtımı yapılmış olur. Diğer yandan ticaret ve ekonomi canlanır.  

 

Ya da çok yakın bir zamanda hayata geçirilecek olan yerli araba fabrikasının şehrimizde kurulsa çok güzel olmaz mı?

 

Örnekler çoğaltılabilir ama ele geçen imkânlar değerlendirilmediğinde kaçan balık büyük olur. Başbakan Yardımcımız Veysi KAYNAK devletin tüm imkânlarıyla bu şehir için ben buradayım diyor. Bu imkân ve bu kaynak değerlendirilemiyorsa gerçekten çok yazık. Bunu da bize zaman gösterecek.

Hoşta ve Dostça KALIN…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI