Bugun...
KASKİ - YİNE SINIFTA KALDI.(!)

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Şehrimizin içme suyu son derece kaliteli iken, bu güne kadar gönül rahatlığı ile tükettiğimiz Ph derecesi alkali su niteliğinde olan içme suyumuz son günlerde kalitesini bir anda kaybetti. Elbistan ilçesindeki içme suyundan zehirlenmelerin üzerinden birkaç geçti geçmedi, şimdi de merkez ilçelerin içme suyu hem renk olarak hem de koku olarak halkımızı ziyadesiyle rahatsız etmeye başladı. Konu üzerine KASKİ resmi internet sitesinde bir duyuru yayınladı. “Söz konusu renk değişimi geçici bir durum olup herhangi bir kirlilikten kaynaklanmamaktadır. Renk değişimi olan abonelerimizin suyun rengi düzelinceye kadar temizlik ve kullanma suyu olarak kullanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.” Diye…

Geçici diye belirtilen durum 9 -10 gündür halen devam etmektedir. Hazır suya alışkın olmayan halkımız 9-10 gündür içme suyu olarak hazır su kullanıyor. Birçok markette hazır su bulunamamaktadır. Varın talebi siz düşünün.

Hem su faturası ödüyoruz, hem de içme suyunu para ile satın alıyoruz. Bunu da su konusunda en bereketli şehirde yapıyoruz. 40 yıllık su stokumuz var diye açıklama yapılıyor. Bir sene yağmur yağmayıp kurak geçince birçok mahalleye su verilemiyor.

 Bunu durumu yaz aylarında yaşadık.

Birçoğumuz camilerden, çeşmelerden evlerimize su taşıdık, içme suyunu yine hazır su aldık. İşin tuhaf kısmı ise Su faturasın da 2 ila 3 TL bir azalma oldu.

Faturayı geciktirdiğimiz de hemen su kesme memuru gönderen kurum 9 – 10 gündür aynı suratla vatandaşın mağduriyetini gideremiyor. Bu durum daha kaç gün sürecek belli de değil.

Asgari ücretle çalışan vatandaş şebeke suyuna nazaran çok fahiş fiyatla satılan hazır suyun mali külfeti altında eziliyor.

Bunlar tesadüf müdür? Tevafuk mudur? Bilinmez ama insan kendine sormadan edemiyor. Şehrimiz de kurulan hazır su içme tesisi kurulduktan sonra ve Kaski hizmete başladığı günden beri içme suyu ile hep bir problem oldu. Hatta Kaski genel müdürü görevinden alındı. Ama halen düzelen bir şey yok. Demek ki müdürü görevden uzaklaştırmakla olmuyor. Birçok vatandaşımızın aklında bu sorular var. Herkes kendince acaba mı? Diyor. Son günlerde şehrimizdeki hazır su konusunda talebi düşündüğümüzde böyle düşünmeleri hiç de yadırganacak bir durum değil aslında,

Konu su olunca ve yerine başka bir şey ikame edilemeyeceği için aslında konu çok önemli, su olmadan hayat olmaz.

İnanın bu yazıyı yazmak en az sizler kadar beni de üzüyor. Komşu illerdeki gelişmeler karşısında bizler halen Belediyemizin yağan kar sonrasında hazırlıklarının verilen hizmetin kalitesini, içme suyundaki problemleri yazıyoruz. Bildiğiniz klasik belediyecilik hizmetleri işte ama sorun olduğunda dillendirmemiz gerekiyor. İnşallah bizler de ileri ki zamanlarda başka başka hizmetlerin karşısında halkımızın memnuniyetini ve şükranlarını yazarız.

 

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI