Bugun...
HİÇ BİR HİZMET KÜÇÜMSENMEMELİ…

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Geçen haftalarda Milletvekillerimiz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı ziyaret etmişler, bu ziyarette şehrimizin Gençlik ve Spor alanındaki yapılması planlanan, proje aşamasında olan özellikle gençlerimizden ve vatandaşlarımızdan gençlik ve spor alanındaki topladıkları talepleri Bakan Kılıç’a iletmişler ve neticesinde de ;

Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün istediği İl Merkezimize Kamp Eğitim Merkezi talebi 2017 yılı yatırımlarına alınmasının

2018 yılı yatırımı için il Merkezimize 20 Milyon tahmini bedelli Olimpik Yüzme Havuzunun

Yurt ve barınma ihtiyacı konusunda 2017 yatırım programına alınmak üzere 1500 yatak kapasiteli öğrenci yurdunun

Çağlayancerit ilçemize halı saha, Türkoğlu ilçemize Semt sahasının

Pazarcık ilçe stadının bakım onarım ve geliştirilmesinin

Afşin ve Pazarcık ilçelerimize 500 er kapasiteli Yükseköğretim öğrenci yurdunun 2017 yılında yapımının

Tüm Branşlarda Mücadele gösteren Amatör sporcularımıza Maddi destek verilmesinin sözünü almışlardır.

Yapılacak olanlara baktığımızda aslında o kadar da zor olmayan ancak yapılması halinde şehrimize artı değerler katacağı kuşkusuz olan projelerdir. Kaldı ki Büyükşehir olan şehrimiz insanının bu alanda beklediği beklentilerinin çok altında kaldığı da bariz bir gerçektir. Buna rağmen bu hizmetlerin bile sözünün alınması şehrimiz insanını mutlu etmektedir. Gönül isterdi ki 2017 yılı yatırım projeleri içerisine alınan projelerin halkımızın tümünün ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap veren projeler olsun.

Yine de şehrimize eğitim için gelen öğrencilerin yurt ve pansiyon sorunlarının giderilecek olması bile öğrenci kenti olan şehrimiz için büyük önem arz etmektedir. Bizler şehrimizi komşu illerimize yapılan dev projelerle kıyasladığımız için yapılan veya yapılacak olan hizmetler bizi pek de memnun etmemektedir.

Hatta birçok kimse meclisteki bir Milletvekilinin yıllık 1 Milyon 200 Bin Liralık Telefon Faturasına atıfta bulunarak ilçelerimize yapılacak olan halı saha ve semt sahalarını küçümseyebilmektedir. Aslında pekte haksız sayılmaz ama yine de içeriğine bakılmaksızın şehrimiz için, şehrimiz insanının hayatını kolaylaştırmak için bir taşı bir taşın üstüne koyan veya vesile olan her işi ve her hizmeti önemsemek zorundayız.

Şehrimize getirilen her hizmet özünde maddi ve manevi birçok imkânsızlıklar aşılarak getirilmektedir. Her şeyin biranda olmasını beklemek zaten akıl götürmez bir hayaldir. Ben inanıyorum ki yavaş yavaşta olsa şehrimiz kabuğunu kırarak, bu tür hizmetlerin toplanmasıyla olması gereken yere gelecektir.

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI