Bugun...
HANİ… GERİSİ TEFERRUATTI?

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Son dönemler de hemen hemen herkesin sıkça telaffuz ettiği, dillere pelesenk olmuş bir söz var. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Diye. Elbette hiç kimsenin vatanseverliğini, milliyetçiliğini ölçmek haddimiz değil. Fakat bu söz son günlerde maalesef hava da kalıyor. Birileri bu cümleyi kullanırken ya anlamını bilmiyor. Ya da anlamı dışında kullanıyor.

Son günlerde Ülkemizin gündemi Anayasa değişikliği ve referandum. Terazinin bir kefesinde EVETÇİLER diğer kefesinde HAYIRCILAR, var. Her i,ki kesiminde söylemleri ortak, bu mesele siyasi bir olay değil, memleket meselesidir. Diyorlar. İki zıt kutuptan ortak paydanın vatan olması beklenemez. Referandumda bir taraf maalesef teferruatta takılı kalırken diğer taraf memleket meselesi dediği konuda bile kendine dürüst davranamıyor. Böylesine iki zıt kutup olan evetciler ve hayırcıların ikisinin derdi vatan olamaz. Zıt iki kutupta ikisi de doğru olamaz. Doğru her zaman bir tanedir. Öyleyse gerisi teferruat cümlesi bir grup için tamamen yalan ve riyadan ibarettir.

Burada halk olarak bizlere büyük işler düşmektedir. Teferruatlara takılmadan, her iki tarafında ortak söylemi olan memleket meselesini doğru analiz edip, doğru yönde taraf tutmaktır. Söz konusu vatan olduğu bir konuda bile ülke olarak, siyasetçiler olarak, vatandaş olarak bir araya gelemiyorsak durum gerçekten vahim demektir. O zaman da düşmanımızı dışarı da değil içimizde aramak gerekir gerçeği ortaya çıkıyor ki bunu söylemeye dil bile utanıyor.

Şimdi önümüzde iki seçenek var. Evet ya da hayır

Ama bu iki seçenekten biri ülkenin geleceğini belirleyecek. Bu konuda varsayımlar üzerinden hareket etmek yerine, Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Gerçeği üzerinden oy kullanmak gerekir.

Klavye efeleri tarafından da sık sık kullanılan bu cümle, kimler için ne ifade ettiğini siz benden daha iyi biliyorsunuz zaten. Asla ama asla unutulmaması gereken ise bu referandumun gerçekten memleket meselesi olmasıdır. İşte tamda burada SÖZ KONUSU VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR demek, bu cümlenin anlam ve mana bütünlüğünü tam olarak karşılamaktadır.

Teferruatları bir kenara bırakmak, teferruatlarda takılıp kalmamak bizleri esas MEMLEKET DAVAMIZA götürecektir. Unutma OYUN büyük ve bu OYUNUN neticesini senin  OYUN belirleyecektir.

  

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI