Bugun...
HAİNE GÖZ YUMMAK VATANA İHANETTİR.

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Su uyur düşman uyumaz. Derler güzel ülkemde de öyle oluyor. Vatan hainleri ülkemizi karıştırmak için hem içerden hem dışarıdan her yolu deniyorlar. En son iki gün önce Rusya Büyükelçisine suikast düzenlendi ve Büyükelçi yaşamını yitirdi.  Bir gün sonra Türkiye, Rusya ve İran bir araya gelerek Suriye konusunda uzlaşma sağlanması hususunda görüşmeler yapacaklardı. Zamanlamaya bakılırsa bu durum birilerini rahatsız etmiş olacak ki hem Türkiye’nin Rusya ile olan yakınlaşmasını sabote etmek, hem de Uluslararası arena da Türkiye’yi zora sokmak için bu suikast yapıldı. İki ülke de oynanan oyunun farkına vararak fırsatçılara prim vermediler. Olay birçok yönüyle suikasttan çok piyonlar aracılığıyla gerçekleştirilen ve kendilerince Türkiye’ye gözdağı vermek için planlanmış bir eylemdir. Sözde Halep için yapılmış bireysel bir eylemmiş.

 Fakat Halep’te ölenler öldükten sonra,

 Yedik mi? Peki.

–Yemedik.

Zanlının sol elle Tekbir getirmesi, yakalanması mümkünken infaz edilmesi vb durumlar her ne kadar kafa karıştırsa da aslında kafa karışacak bir yok? Katılırsınız veya katılmazsınız. Yapılan suikastla dış siyaseti etkilemenin dışında, Olayda Polisin seçilmesi, Fetö terör örgütü kendince bizler halen buradayız, yanınızdayız, içinizdeyiz ve emrimizde ölmeyi bekleyen insanlar var mesajı vermek istedi.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne;

Bu örgüt içimizden temizlenmedi mi?

 Maalesef hayır.

 Bunu ben demiyorum, bunu devlet yetkilileri söylüyor.

Peki, neden temizlenemiyor.

 Çünkü senin, benim kısacası bizim yüzümüzden, hiçbir olayda olduğu gibi bu olayda da samimi değiliz. Ülkemizde Milli Seferberlik ilan ediliyor,  devlet yetkilileri biz bunları temizleyeceğiz, siz yeter ki aranıza sızmalarına izin vermeyin diyor. Bizler sadece izliyoruz. Bu örgüt üyeleri ya da bu örgütle ilişiği bulunanlar gökten zembille inmedi. Bunlar birilerinin arkadaşı, eşi, dostu veya akrabası kısaca bizim toplumumuz içindeki insanlar ama biz bunları görmezden geliyoruz. Hatta susarak kendi içimizde saklıyoruz.

Örneğin şehrimizi ele alalım. Milli Eğitim ve Emniyet haricinde kapsamlı bir soruşturma yapıldı mı?

Maalesef hayır.

Bu örgüt üyelerinin hepsi öğretmen veya polis mi?

 Başka kurumlar içine sızmamışlar mı? Veya başka kurumlar bu konuda nasıl bir çalışma yapıyorlar mı?

Yapıyorlar da bizim mi? haberimiz yok.

 En basiti Belediyeler bu kişilerin kendilerini gizlemesi için ideal yerler. Şehrimizde belediyeler bu konuda gerekli çalışmaları yaptı mı?

Ya da siyasi partiler içlerine sızan bu örgüt üyelerini ihraç etti mi?

Samimiyetle soruyorsun,  tüm örgüt üyelerinin ortak günah çıkartma şekli olan efendim o adam 17-25 Aralıktan sonra ilişiğini kesmiş.

İlişiğini kestiğine dair Somut bir delil var mı?

Demokrasi meydanın da selfiesi var.

Yemezler. Bırakında ona yargı karar versin. Kısacası bu göz yummalar devam ettiği sürece bu adamlar hiç boş durmayacaklardır. Suikastı yapan kadar bunlara kurumlar veya işyerlerinde göz yumanlar da ifşa etmeyenlerde suçludur. Sonuçta herkes birbirini tanıyor dimi? Kısacası şu veya bu sebeplerle Vatan hainlerine göz yummakta, vatan hainliğidir. Vatan bizlerin kutsalı ise bu kutsala ihaneti hiç kimse affetmemelidir. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu konuda da samimi değiliz.

Ben bir vatandaş olarak tüm kurum ve kuruluşların bu yönde biraz daha fazla duyarlı olmasını istiyorum.

 Hoşça ve DOSTÇA kalın.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI