Bugun...
ETİK ANLAYIŞI GÖRECELİ Mİ? ACABA

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Çok merak ediyorum, siyasette ETİK ANLAYIŞI göreceli bir kavram mı? Acaba.

Tüm siyasi partiler ve siyasetçiler her konuda bu kadar ETİK anlayışına bağlılar madem;

Türkiye de kişi başına düşen milli gelirin 21 bin 146 dolar olduğu günümüzde Nüfusun yüzde 16,3'i yoksulluk sınırının altında olmasının sebebi olan gelir dağılımındaki adaletsizlik ETİK Mİ?

Bir yandan çok zor şartlarda gece gündüz demeden çalışarak asgari ücretle yani 1.404,06 TL ile geçinmeye çalışırken diğer taraftan işçi sendikası başkanlarının 8.000 ila 9.000 TL maaş alması ETİK Mİ?

Özel okullarda, kolejlerde veya dershanelerde eğitim alan öğrencilerle, maddi imkânsızlıklar nedeniyle sadece MEB bağlı okullarda eğitim alan dershaneye gidemeyen öğrencilerin aynı sınava tabi tutulması ETİK Mİ?

Yıllar yılı bir fabrikada çalışarak emekli olma hayali kuran ve tam emekli olacağım derken işveren tarafından işten çıkarıldıktan sonra SGK priminin yatmadığını öğrenen bir insanın dava açımında zaman aşımına uğrayarak devlet yardımına (erzak) muhtaç olması ETİK Mİ?

Suçlu ve suça karımış kişilerin karakolun, adliyenin bir kapısından girip diğerinden çıkarak dışarıda elini kolunu sallayarak gezerlerken, kanunlara karşı saygılı masum suçsuz bir toplumun pencere ve balkon korkuluklarının arkasına hapsetmek ETİK Mİ?

Kanunların uygulanışının bölgeden bölgeye fark etmesi ETİK Mİ?

Elektrik ve su parasını günü gününe takip eden ve vatandaşlık sorumluluğu gereği zamanında yatıran vatandaşlara, kaçak kullanıcıların kullandıkları tutarların dağıtılarak bu sorumluluk sahibi kullanıcılara fatura edilmesi ETİK Mİ?

Vergisini, Adli ve idari para cezasını gününde ödeyenlerin karşısına, ödeme yapmayanların lehine senede bir AF getirilmesi ETİK Mİ?

Keşke tüm siyasetçilerimiz seçimler öncesinde yüksek sesle dile getirdikleri ETİK anlayışlarını bu toplumun tabanına inerek, toplumun sorunlarının çözümü konusunda da aynı dirayeti ve aynı anlayışı gösterebilseler.

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI