Bugun...
DİZ ÇÖKMEMEK İÇİN DİK DURUYORUZ.

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Yine ciğerimiz yandı. Yine kelimeler acılarımız karşısında anlamsız kaldı. Cumartesi akşamı Beşiktaş – Bursa Spor maçı sonrası Vodafone Arenada seyirciler dağıldıktan sonra Çevik Kuvvet Polislerimizin olduğu noktaya bombalı saldırı düzenlendi. 38 Şehidimiz ve 155 yaralımız var. Şehit olan kardeşlerimizin ailesi gibi metanetimizi koruyacağız ve asla hainleri sevindirmeyeceğiz. Acılarımızı içimizde yaşayacağız. Ülkemizde şehitlerimiz arkasından “Vatan Sağ olsun”  diyen anne ve babalarımız olduğu müddetçe bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya ve kardeş kavgası başlatmaya çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaktır.

Gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız ve gerekse İçişleri Bakanımızın yapmış oldukları açıklamalarda dikkat edildiyse hem aynı noktaya değindiler. “Asla, geri adam atmayacağız, asla diz çökmeyeceğiz”. Demek ki ülkemize hükümetimize geri adım attırmaya çalışanlar var. Yapılan açıklamalardan bu anlaşılıyor. Peki, Devletimize geri adım attırmak isteyenler kimler olabilir. İsimleri her ne kadar farklı olsa da bu gün ülkemizdeki ve sınırlarımız dışındaki terör örgütlerinin hepsinin aynı yere hizmet ettiğini biliyoruz. Bir elin parmakları gibi aynı kola bağlılar. Bu terör örgütlerinin kimlere hizmet ettiğini ise hepimiz biliyoruz. Bu gün Irak’ta ve Suriye’de aktif olarak yer alan ve bu bölgeleri bombalayıp arkasından bizler barış gücüyüz, biz buraya demokrasi getirmeye çalışıyoruz diyen ikiyüzlü ülkeler aynı kirli emellerini ülkemiz üzerinde de sürdürüyor. Bir yandan müttefikimiz ve dostumuz olan ülkeler diğer yandan terör örgütlerine silah ve lojistik destek sağlıyorlar. Dikkat edin bu ülkeler Türkiye’de yaşanan olumsuzlukları ilk haber yapan ve ilk kınama mesajı gönderen ülkelerdir. İsterseniz, kendi ulusal basınımızdan daha önce haber yapabilmek için ne olması gerektiğini ben söylemeyeyim. Garip ve acı olan ise bu şehitlerimizin ve yaralılarımızın üzerinde siyaset yapılmasıdır. Sosyal medya da paylaşılan görüntüler, yapılan paylaşımlar o kadar acı verici ki, kendi vatandaşımız kendi acımıza neredeyse seviniyor. Başka olaylardan çekilmiş ceset fotoğrafları bile paylaşabiliyorlar.

Bu gün Ülkemiz ve Devletimiz dimdik ayakta duruyorsa bu Milletimizin devletimize ve acılarımıza sahip çıkmasındandır. Bunu çok iyi bilen kirli güçler sosyal medya aracılığıyla milletimizin bu azimli duruşunu kırmaya çalışıyorlar. Böyle durumlarda hükümet kanadından açıklama yapılmadan hiçbir habere hiçbir söylentiye inanmamalıyız. Asparagas haberlerle ortamı germek isteyenlerin olduğunu asla ama asla unutmamalıyız. Oyun büyük ama Türk Milleti oynanan oyunlardan daha büyüktür. Milletimiz asla bu kirli oyunlara gelmeyecektir.Milletimiz diz çökmemek için dik durmak gerektiğini biliyorlar.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, Yaralılarımıza acil şifalar, şehit yakınlarına ve milletimize sabırlar ve başsağlığı dilerim. Allah’ım bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu acılarımız son olur İnşallah…

 

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI