Bugun...
ÇÖP TAKSİ VE DULKADİROĞLU BELEDİYESİ

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Şehrimiz merkez ilçe belediyelerinden Dulkadiroğlu Belediyesi, şehir merkezinde görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla başlattığı yeraltı asansörlü çöp konteyneri sisteminin ardından çöp taksi projesini hayata geçirdi. Bu proje bazı iller ve ilçelerde kullanıldığını görmüştüm. Yalnız şehrimizde de hayata geçirileceğini doğrusu düşünmemiştim. 

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY ve ekip arkadaşlarına şehrimiz adına şükranlarımı sunarım. Bu projeyle hem dar sokaklardaki çöplerin rahatlıkla toplanmasını hem de günden güne kalabalıklaşan şehir trafiğinde büyük çöp kamyonları ile trafiği aksatmamak ve hatta bir nebze de olsun trafiği rahatlatmak amaçlanmış olduğunu öğrendik. Hatta vatandaşlardan olumlu tepki alırsa bu çöp taksilerin artırılacağı belirtildi.

Diğer bir konu da Dulkadiroğlu belediyesi sınırları, şehrimizin en eski yerleşim yerleri içerisinde olması ve bu yerlerde tarihi birçok kültür varlığımızın bulunması ve bu tarihi kültürümüze sahip çıkılarak eski hanların, çarşıların ve yıkılmaya yüz tutmuş eski binaların kaderine terk edilmeyip yeniden restore edilerek aslına uygun olarak tekrar şehrimize kazandırılması da ayrıca teşekkür edilmesi gereken bir konudur.

Burada önemli olan ve dikkat çeken mevzuu Sosyal belediyecilik anlamında bu ilçe sınırları içerisine düşen mahallelerde birçok hizmet ve hizmetler yapılırken veya yapılmaya çalışılırken biryandan da doğaya ve çevreye bu kadar ince dokunuşlar yapılmasıdır.

Dip not olarak şunu da belirtmek isterim, bu yazıyı yazarken eleştirmiyoruz, yeri geldiğinde yapılan hizmetleri de alkışlıyoruz dedirtmek içi yazmadım. Gerçek mana da durum böyle olduğu ve teşekküre layık olduğunu düşündüğüm için yazdım.

 

Hoşça ve DOSTÇA Kalın…

Abdulkadir YILMAZ

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI