Bugun...
ÇOK GEÇ KALMADIK MI?

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


15 Temmuz darbe girişimin üzerinden 10 ay geçmiş, 10 ay sonra şehrimiz belediyeleri içerisinde fetö operasyonları, fetö temizliği yapılıyor. Belediyeler bu kişilerin çok çabuk sızacağı ve kendisini çok çabuk gizleyebileceği yerler olduğunu daha defalarca yazdım. Kaldı ki belediyeler içerisinde herkes birbirini tanır. Herkes kimin ne olduğunu da üç aşağı beş yukarı bilir. Burada sessiz kalanlarda en az bu örgüt üyeleri kadar suçludur.

Darbe girişiminin üzerinden 10 ay gibi bir süre geçmiş, temizlik sırası belediyelere ancak gelmiş. Kısacası atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra operasyon düğmesine basılıyor. Şehrimizde yapılan operasyonda Merkez ve İlçe belediyelerinde 94 kişi gözaltına alındı. Bunların içerinde ihraç edilenlerle beraber halen görevine devam edenlerde var.

Kısacası bu 10 aylık zaman zarfında halen görevine devam edenler bulundukları kadrolarda neler yapabilirler şöyle bir düşünün.

Delil karartma,

Kanıtları yok etme,

Kaçma Şüphesi

Bunların hepsini yapabilirler. Belki de gözaltına alınan 94 kişi haricinde bu kişilerden bu kurumlarda başkaca da vardır ve yukarıda belirttiğim hususları yaparak kendilerini, kendilerince aklamışlar, saklamışlardır.

Kaldı ki belediyelere memur ve işçi alım prosedürünü hepimiz biliyoruz. (Ahbap Çavuş ilişkisi) Bu gün belediyelere yapılan operasyonlarda 94 kişi gözaltına alınmış ise en az 94 kişi de bunlara referans olmuş demektir. Aynı kurumdan veya başkaca kurumlardan ya da siyasi kanattan.

Çünkü seçimlerle yerel yönetimler seçildiğinden, yerel yönetimlerle siyasi partiler arasında çok kuvvetli bir bağ vardır. Bundan dolayı yerel yönetimler (Belediyeler) içerisindeki yapılan temizlik çok önemli. Bir yandan Belediyeler içerisinde temizlik yaparken dolaylı olarak ta siyasi partiler içerisinde de temizlik yapılmaktadır.

İşte şu sürekli bahsedilen Fetönün siyasi ayağı, siyasi uzantısı buradan başlıyor ve yukarı doğru gidiyor.

Belediyelerde yapılan temizlik hususunda çok geç kalınmıştır. Deyim yerinde ise tavşan yamaca geçmiş bizler kalıntılarla, tavşanın artıkları ile uğraşıyoruz. Üst silsile de yer alan elinde devletin her türlü yetkisini bulunduranların üst düzey yöneticilerin bu 10 ay içerisinde ne entrikalar çevirdiğini de varın siz düşünün.

Hoşça ve DOSTÇA KALIN

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 5 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI