Bugun...
BİRİLERİ SÜREKLİ SABOTE EDİYOR GALİBA

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Türkiye’de 15 Temmuz sonrasında vatandaşın kafasındaki soru, partilerden ve devletten beklentisi Fetö terör örgütünün siyasi ayağında yapılacak olan temizleme ve arındırma…

Herkesin birbirine sorduğu soru hep aynı, haksızda sayılmazlar hani. Bu yapı bürokrasinin her alanını sızdı da bir siyasete mi sızmadı?

Aslına baktığımızda birçok siyasi kişiler eylemleri ile söylemleri ile biz buradayız diye bağırıyorlar ama bir türlü duyan yok, yâda duymak istenmiyorlar.

Referandum öncesinde kulislerde konuşulan, eğer sandıktan evet çıkarsa eli daha da güçlenen Ak Parti kendi içinde bir revizyona bir temizliğe gidileceği dillendirildi durdu. Hatta Binali Yıldırım ile Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinden parti içerisinde revizyona gidileceği, Ak Parti içinde temizlik yapılacağının bir önizlemesi gibi değerlendirilmişti.

Fakat bu güne kadar Parti içinde yuvalanan ve kendilerini inzivaya çeken kişi ya da kişiler halen aynı yerde, aynı görevlerinde devam etmektedirler. Parti içerisinde bu yapıya ilişkin kimseler yok desek niye sürekli siyasi cenahtan bahsedilsin ki, ya da parti içerisinde temizlik yapılacağının işareti verilsin ki…

Zaten artık bu yapının siyasi uzantısı yok denilse de millet buna inanmaz. Tüm bürokrasi içerisine sızan sayıları gün geçtikçe artan(İhraç edilenler) bir haldeyken siyasi yapıya sızmaması normal bir durum olmaz.

Tam da bu düşünceler içerisinde vatandaş siyasi cenahta bir temizlik beklerken, Fetö’den tutuklanan Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ve özel hastane raporuyla tahliye edilmesi herkeste soğuk duş etkisi yarattı. Çok şeyler yazıldı çizildi. Ben bunları burada tekrar edecek değilim. Bura da yapılan temizlik sürecinden rahatsız olan kimselerin süreci sabote etmek, gündemi değiştirmek, revizyonu ötelemekten başkaca bir amacı olamaz. Birileri siyasi kanatta yapılacak olan temizlikten şimdiden rahatsız olmuş durumda.

Hatta bana kalırsa bu raporu düzenleyen Hastane çalışanlarından tutunda, tahliye kararı veren herkesin incelemeye alınması, soruşturulması gerekir.

 

Konuya ilişkin diğer bir gelişme ise Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 24. Dönem Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun dün gözaltına alındı. Olaya buradan baktığımızda da süreci baltalamak isteyenlerin pek de başarılı olmadıklarını gösteriyor.

 

Öyle ya da böyle halk bu örgütün siyasi ayağının da en kısa zamanda temizlenmesi istiyor ve bekliyor. Yapılacak temizliğin gecikmesi vatandaşın hükümete ve Ak Partiye olan güvenini zedelemektedir ki Ak Parti de bu durumun farkında. Hatta yapılacak olan revizyon ve temizlik her ilde her ilçe de ayrı ayrı yapılması gerekir. Temizliğin sadece Ankara ile sınırlandırılmaması gerekir. Durumdan rahatsızlığı olanlar hiçbir konuda samimi olmayanlardır. Bu kadarda açık söylüyorum.

Hoşça ve DOSTÇA kalın.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI