Bugun...
AYRIŞMAYALIM BİRLEŞELİM

ABDULKADİR YILMAZ
abdulkadiryilmaz46@gmail.com
facebook-paylas
 


Tarihten ve geçmişimizden asla ders çıkarmıyoruz. Tarih tekerrürden ibaret sözü bizler için hiçbir şey ifade etmiyor gibi gözüküyor. Tarihimiz boyunca düşmanlarımız bizleri hep aynı silahla aynı oyunla alt etmeye çalışıyor. Bildiğimiz tek savaş yöntemi topla tüfekle yapılan sanıyoruz. Ekonomik, siyasal, kültürel, sosyal,  psikolojik ve teknolojik savaşları görmezden geliyoruz. Artık savaşlar masa başlarında oynanan oyunlarla yapılıyor. Tarihimiz boyunca da dış güçler tarafından ülkemiz üzerinde bu tür savaşlar hep yapıldı. Önce ideolojik baskılarla bizleri insanlığımızı, kardeşliğimizi unutturarak taraflara ve ayrı saflara çektiler. Sağcı solcu, A partili B partili diye siyasal anlamda, Şu takımlı bu takımlı renkleri de kullanarak sporsal anlamda, cemaatlerle dini anlamda bizleri hep birbirimizden ayırdılar. Her partinin siyasi misyonu Ülkemizi daha refah günlere taşımaksa, her takım Ülkemizi temsil ediyorsa, her cemaatin görevi insanları Allah’a yaklaştırmaksa ne gerek var ayrılığa, ne gerek var saflara dağılmaya diyorsunuz değil mi?

Ama bitmedi,

Bu ayrışmayı fanatikleşmeye kadar götürdüler. Görüş farklılıklarını düşmanlık olarak görmemizi istediler. Aramızdaki hoşgörüyü, sevgi ve saygıyı yok ettiler. İki takım maç yapıyor, taraftarlar, takımlardan bir tanesinin galip geleceğini bilerek maçı izlemeye gidiyor. Ama mağlup olan kendi takımıysa yakıp yıkmaya başlıyor. Galip gelen takım taraftarlarına saldırmaya başlıyor. Bir bakmışınız spor eğlence olmaktan çıkmış sosyal bir problem haline gelmiş. Rakip olarak gördüğü takım başka bir ülkenin takımıyla maç yaptığında ise insanlarımız bir anda renklerini unutup kendi liginde düşman gördüğü takımı desteklemeye başlıyor. Sorduğunda ise aldığın cevap milli duygu…

Ekonomik anlamda da durum aynı, bu gün dünyanın gündemini belirleyen çokuluslu şirketler oluşturdukları markalarla dünyanın her yerinde kendisine pazar buluyor. Burada edindiği kar marjıyla da çıkarları doğrultusunda ülkeleri silahlandırıyorlar. Yani bizden edindikleri kazançları bize veya başka bir ülkelere silah olarak kullanıyorlar. Kısacası sömürgecilik ve mandacılık sistemi halen devam ediyor, Kölelikte öyle,(Para Köleliği, Teknoloji Köleliği vs. vs.)

Tarih boyunca bizleri, ağaç kurdu gibi içimize girerek veya bizi birbirimize düşman ederek içten içe çürütmeye çalıştılar. Birileri de bu duruma hep çanak tuttu. Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer. Sözü pekte yabana atılacak bir söz değildir.

Ülkemize karşı tüm düşmanların birleştiği, birlikte saf tuttuğu bir dönemde bizim ayrışmamız taraflara ayrılmamız ne tarihimize sığar ne de insanlığımıza…

Hem Ülke olarak hem de millet olarak her zaman uyanık olmalıyız. Ülkemizde çirkin oyunlar peşinde olanlara milletçe prim vermemeliyiz. Bu tür küçük oyunlara gelmemeliyiz.

Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğimle

Hoşça ve Dostça Kalın…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI