Reklam
Bugun...

KSÜ HABERLERİ (3)

facebook-paylas
Tarih: 12-04-2018 12:12
KSÜ HABERLERİ (3)

Rektör Can, “Öğrencilerimizin Problemlerini Tek Tek Çözeceğiz”

22 Mart 2018 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Niyazi Can,üniversite genelinde problemlerin tespiti ve en kısa sürede çözümü konusunda çalışma başlattı.

Öğrenci odaklı bir yönetim anlayışını benimseyen Rektör Can, KSÜ öğrencilerinin özellikle ulaşım konusundaki taleplerini dikkate alarak problemlerin çözümü için harekete geçti. İlk olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla KSÜ Avşar Yerleşkesi yolunun 2 kilometrelik kısmı asfaltlandı.

Ulaşım konusundaki en önemli problemlerden biri olan Kahramanmaraş şehir içi ulaşımında kullanılan Kahramankart dolum sistemindeki eksikliğin giderilmesi için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile iletişime geçildi. Yapılan görüşmeler sonucunda KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkezi Kafeterya önüne Kahramankart dolum noktası kuruldu.

Yapılan değişiklikleri yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, öğrencilerin yapılan değişiklikler hususundaki memnuniyetlerini ve daha iyi bir üniversite atmosferi için taleplerini dinledi.

KSÜ öğrencileri, özellikle kart dolum noktasının kendilerine büyük bir kolaylık sağladığını ifade ettiler. KSÜ Avşar Yerleşkesinde mevcut dolum noktasının fakültelere ortalama 2 kilometre mesafede bulunan Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yer aldığını ve yalnızca mesai saatleri içerisinde hizmet verdiğini belirten öğrenciler, yeni kurulan dolum noktasının kendilerine önemli bir zaman kazandırdığını söylediler. Kahramankart dolum noktasının yemekhane önünde ve bankamatiklere yakın bir alana kurulmasının birçok ihtiyacın tek bir noktada giderilmesine imkân tanıdığını ifade eden öğrenciler, Rektör Can’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Öğrencilerle sohbet eden ve taleplerini dinleyen Rektör Can, “KSÜ yönetimi olarak sorunları öğrenci odaklı bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Öğrencilerimizin problemlerini tespit edip tek tek çözmek için çalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerimizin sorunlarını birimlerden gelen talepler, öğrenci temsilcileri vasıtasıyla ve bire bir yaptığımız görüşmelerle belirleyerek çözüm noktasında ilgili birimlerimizi harekete geçiriyoruz.” dedi.

Öğrenci etkinliklerini tüm yıla yayarak öğrencilerin ders dışında da kaliteli zaman geçirmesini ve 24 saat yaşayan bir üniversite ortamı tesis etmeyi hedeflediklerini belirten Rektör Can, “Üniversite içerisindeki sosyal alan eksikliğini kısa sürede çözecek, öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir ortam sağlayacağız. Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarını üniversitemizin imkânları ölçüsünde destekleyerek daha çok çalışan, üreten ve yeniliklere açık bir üniversite öğrencisi profili inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Rektör Can, öğle yemeğini de öğrencilerle birlikte yemek kuyruğuna girerek öğrenci yemekhanesinde yedi. Rektör Can’a KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Prof. Dr. Zekeriya Pak da eşlik etti.

 

Rektör Can’dan “Polis Haftası”nda Emniyet Teşkilatına Ziyaret

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yılı ve Polis Haftası münasebetiyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’ye iade-i ziyarette bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Can, İl Emniyet Müdürü İnci’nin şahsında tüm emniyet personelinin Polis Haftasını kutlayarak huzur ve güvenliğimizin teminatı olan polislerimizin her zaman yanında olduklarını dile getirdi.

Rektör Can “Kahraman polislerimiz 365 gün 24 saat en ağır şartlarda canları pahasına devlet ve millet hizmetinde vazifelerini yürütmektedirler. Cenâb-ı Allah vazife başındaki tüm polislerimizi muhafaza eylesin. Bu vesileyle bu uğurda canlarını feda eden azîz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Bu nazik ziyaretin kendilerini çok memnun ettiğini ifade eden İnci ise Rektör Can’a teşekkürlerini iletti.

Günün anısına Emniyet Müdürü İnci’ye çiçek takdim eden Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, ayrıca birimleri dolaşarak emniyet personeline de karanfil dağıttı.

 

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saltalı ‘11. Kalkınma Planı Akdeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na Katıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, 07 Nisan 2018 Cumartesi günü Mersin’de gerçekleştirilen ‘11. Kalkınma Planı Akdeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı.

Oturum Başkanlığını Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın yaptığı toplantıya, Antalya, Burdur, Isparta, Mersin, Adana,  Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay illerinden vali, belediye başkanı, üniversite rektörleri ya da temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı. Toplantıda KSÜ’yü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı temsil etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı tarafından toplantıda gündeme getirilen sürdürülebilir toprak kalitesi için çiftçilere toprakların karbon stoklarına göre yeni bir destekleme modelinin devreye sokulması,  anız yakılmasının azaltılması, yeşil gübreleme bitkilerinin ekilmesinin yaygınlaştırılması, koruyucu ya da azaltılmış toprak işlemenin geliştirilmesi, toprakların organik madde içeriğinin artırılarak aşırı kimyasal gübre kullanımının azaltılması konularındaki önerileri değerlendirme kapsamına alındı.

Prof. Dr. Saltalı’nın Karadeniz bölgesindeki asit toprakların rehabilitasyonu ve bölgede fındık, kivi ve çay’ın verim ve kalitesini artırabilmek için Afşin-Elbistan Termik Santrali Havzasında atık olarak çıkan, 4,8 milyar ton rezerve sahip yüksek oranda karbon ve humik asitler içeren kömür düzeyine ulaşmamış doğal bir organik materyal olan Gidya’nın tarıma kazandırılması konusundaki önerisi ise Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan tarafından uygun görülerek, mutlaka çalışılacak konular kapsamına alındı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI