Bugun...

Kampüste Sektörel Bakış Etkinliğinin 8.si Düzenlendi
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (İEEE) Öğrenci Topluluğu tarafından gerçekleştirilen “Kampüste Sektörel Bakış” etkinliğinin bu yıl sekizincisi düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 04-05-2018 11:57
Kampüste Sektörel Bakış Etkinliğinin 8.si Düzenlendi

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen  “Kampüste Sektörel Bakış 8” etkinliği kapsamında, alanında uzman isimlerin katıldığı 2 panel oturumu düzenlendi.

Kampüste Sektörel Bakış 8 etkinliğinin açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında bilgi güvenliği ve siber güvenlik kavramlarının önemine vurgu yapan Rektör Can, gençlerin geleceğe hazırlanırken girişimcilik ve liderlik yönlerini geliştirecek sosyal faaliyetler içerisinde yer almalarının kişisel gelişimleri açısından son derece önemli bir unsur olduğunu ifade etti.

“İş ve kariyer noktasında bu donanımlara sahip olamazsak bir adım geride oluruz.” diyen Rektör Can genç katılımcılara, “Kendinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayın. Farklı öğrenci topluluklarında ve kamu yararı gözeten sivil toplum kuruluşlarında görevler alın. Özgüvenli, girişken ve yeniliğe açık bireyler olarak kendinizi yetiştirin.” tavsiyelerinde bulundu.

Rektör Can’ın açılış konuşmalarının ardından Akedaş Elektrik Perakende A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış enerji sektöründe kariyer imkânlarına ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı. Başarılı bir kariyer yaşamı için teknolojiyi çok iyi takip etmek ve sosyal medyaya hâkim olmak gerektiğine değinen Tanış, “Kendinizi iyi tanıyın, kendinize güvenin. Hayatınızın hiçbir döneminde öğrenmekten ve başkalarına fikir danışmaktan vazgeçmeyin. Her zaman planlı olun, zamanı etkin kullanın.” şeklinde konuştu.

Etkinlik kapsamında “Siber Güvenlik- Bilgi Güvenliği” konulu panel düzenlenirken, panel oturumuna KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanı Dr. Öğretim Üyesi Tamer Rızaoğlu başkanlık etti.

Panel kapsamında Akedaş Elektrik Perakende A.Ş. Bilgi Teknolojileri Müdürü Ali Burak Kulaklı, Akedaş Elektrik Perakende A.Ş. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temsilcisi Şeyda Danyıldız, Akedaş Elektrik Perakende A.Ş. Siber Güvenlik Çözümleri Yöneticisi Kurtuluş Karasu ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Siber Güvenlik Enstitüsü Araştırmacısı Göksel Uçtu, siber güvenlik ve bilgi güvenliği konularına ilişkin katılımcıları bilgilendirdiler.

Öğleden sonra yapılan panel oturumda ise Bosch Uluslararası Satış Müdürü Mehmet Sarı “Uluslararası Mühendislik”, Kum Mucit Kurucusu Hasan Kum “Girişimcilik” ve Texmart Cdo Ersan Ertürk “E-Ticaret” konularında katılımcıları bilgilendirdiler.

Etkinlik, kurum ve kuruluş temsilcilerinin, katılımcıların sorularını cevaplandırmalarının ardından, etkinliğe katılan firma temsilcilerine plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI