Bugun...

KAHRAMANMARAŞLILAR FEDERASYONU GELİYOR
Ege Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu kurmak üzere Kahramanmaraşlı dernekler bir araya geldiler.

facebook-paylas
Tarih: 13-01-2018 14:47
KAHRAMANMARAŞLILAR FEDERASYONU GELİYOR

Bodrum ve Milas’ta kurulacak yeni dernekler için Bodrum’da Kahramanmaraşlı İşadamı Fethi Kaya ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirildi.

İzmir Maraşder, İzmir Afşinliler Derneği, Balıkesir Kahramanmaraş Derneği, Manisa Kahramanmaraş Derneği, Kuşadası Kahramanmaraş Derneği, Kuşadası Elbistander, Muğla Kahramanmaraş Derneği temsilci ve yetkililerinin katıldığı yaklaşık 100 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Ege Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu’nun ilk ayağı oluşturuldu.

Federasyon kurma çalışmalarına ilişkin bir açıklama yapan İzmir Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Murat Özbilir, yakın gelecekte Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütü olmayı amaçladıklarını söyledi.

Özbilir Bodrum ve Milas’ta her ilçede de yaklaşık biner hane olduğuna dikkat çekerek: “Ülkemizin her ilinde her ilçesinde örgütlenmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz federasyondan, konfederasyona doğru bilinçli ilkeli yolculuk yapmaktır. Biz bunu sadece bir hemşeri dayanışması, yardımlaşması olarak hedeflemiyoruz. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Yaşamın her alanında örgütlü olmak, bilinçli olmak, birliğimizi beraberliğimizi hep canlı tutmak zorundayız. Emperyal güçler her yıl bir ülkeye odaklanıyor, onu yağmalıyor, talan ediyor, iç kargaşalar çıkarıyor, kardeşi kardeşe düşman ediyor. Bizim çatımız bir siyasi harekâtın, görüşün, ya da siyasi bir davanın uzantısı asla değildir. Bizim merkezimiz Türkiye’nin kendisidir, Devletimizin varlığı, milletimizin birliği beraberliğidir. Kahramanmaraşlılar Çanakkale ruhuyla besleniyor“ diye konuştu.

Kahramanmaraşlı İşadamı Fethi Kaya ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Milas’ta Ayhan Kaya başkanlığında bir dernek kurulması çalışmalarının olduğu belirtildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI